• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości

Powstał nowy szlak turystyczny z Rabki-Zdroju do Mszany Dolnej

Sobota, 27 sierpnia 2011 21:22

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Rabce-Zdroju zaprasza do wzięcia udziału w otwarciu i do przejścia nowym szlakiem turystycznym im. Elfrydy Trybowskiej i Juliana Tolińskiego Rabka-Zdrój - Mszana Dolna.

Jak Trutnie świętowały osiemnastkę w Zakopanem, czyli działo się, oj, działo...

Piątek, 26 sierpnia 2011 20:26

Urodzinowy występ Trutni na scenie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Zakopanem poprzedził koncert znakomitego zespołu Hajlandery, po czym weszli na scenę bohaterowie wieczoru. Będący w znakomitej formie kabareciarze ze Skawy rozbawili do łez wymagającą zakopiańską publiczność, a potem już tylko przyjmowali życzenia z okazji 18-lecia pożycia, życia… niech będzie: działalności artystycznej.

Mieszkańcom przeszkadzają burdy pod klubem Infinium

Piątek, 26 sierpnia 2011 16:00

Odbyło się spotkanie z udziałem władz Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, policji, straży miejskiej, mieszkańców osiedla Słoneczne, przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowej i właścicielki klubu Infinium przy ul. Poniatowskiego, którego tematem były negatywne skutki działalności klubu. Okoliczni mieszkańcy od dłuższego czasu skarżą się na burdy pod klubem, głośne zachowanie klientów i chuligańskie wybryki.

Zbiórka elektrośmieci

Piątek, 26 sierpnia 2011 16:00

30 i 31 sierpnia na terenie Gminy Rabka-Zdrój przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci. Należy je wystawić w miejscach niezagrażających uczestnikom ruchu drogowego, według wskazówek, z którymi można się zapoznać poniżej. Co ważne, oddawać można tylko te elektrośmieci, które są wyszczególnione na załączonym plakacie – inne nie będą odbierane.

Otwarta Pracownia na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła w Sieniawie

Piątek, 26 sierpnia 2011 10:45

Co to są gobeliny? Jak powstają? Czego potrzeba do stworzenia tkaniny artystycznej z wełny? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można poznać w trakcie spotkania z państwem Teresą i Janem Rusnakami, w ramach Otwartych Pracowni na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła. Warsztaty odbędą się 29 sierpnia 2011 r. w godz. 10.00-18.00, w domu artystów w Sieniawie.

Zagłosuj na plac zabaw w Skawie - wesprzyj swoich!

Czwartek, 25 sierpnia 2011 20:01

Spośród zgłoszonych miejscowości, Skawa ma realną szansę wygrać w konkursie firmy NIVEA, która na 100-lecie swojej działalności wyposaża 100 placów zabaw w całej Polsce. W tym głosowaniu decydują tylko i wyłącznie głosy internautów. Gmina Raba Wyżna zgłosiła lokalizację w centrum wsi, gdzie obecnie znajduje się teren niezagospodarowany, służący za skład odpadów budowlanych.

Z kroniki policyjnej...

Czwartek, 25 sierpnia 2011 11:08

Mieszkaniec Rabki-Zdroju zgłosił policji, że trzech nieznanych sprawców napadło go i zadając mu uderzenie w twarz, zażądało od niego wydania pieniędzy w kwocie 2 złotych. Zamierzonego celu - jak podkreślił rabczanin - nie osiągnęli, z uwagi na jego zdecydowaną postawę obronną.

Wybory w oddziale OSP gminy Rabka-Zdrój

Środa, 24 sierpnia 2011 12:01

W Rabce-Zdroju odbył się wczoraj X Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP na którym delegaci z Chabówki, Ponic, Rdzawki oraz gospodarze wybrali nowe władze oddziału.

Sukces poetycki Juliana Staniewskiego

Wtorek, 23 sierpnia 2011 15:26

Rabczanin Julian Staniewski zdobył II nagrodę za wiersz pt. „To Ty” na tegorocznym XIX Konkursie Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ludźmierzu w kategorii gwarowej.

Śląska Grupa Bluesowa stałym bywalcem w Mszanie Dolnej

Wtorek, 23 sierpnia 2011 11:40

Śląska Grupa Bluesowa już na dobre zadomowiła się w klubie bluesowym Folwarku Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej. Weekendowy koncert był już szóstym.

Odznaka dla Doroty Majerczyk

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 19:37

Dorota Majerczyk, etnolog i badacz kultury z Chabówki, otrzymała z rąk burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej", przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wojciech Kusiak wyróżniony za wiersz

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 18:36

Rabczański poeta, wicedyrektor Muzeum Regionalnego im. Orkana i członek Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan - Wojciech Kusiak - otrzymał wyróżnienie za swój wiersz w kategorii poezji gwarowej w prestiżowym XL Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Tadeusza Staicha w Zakopanem.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 18:33

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW oddział w Krakowie ostrzegło po południu, że dziś na terenie Małopolski, do północy mogą wystąpić silne burze, którym towarzyszyć może grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 80 %.

Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Raba Wyżna i Spytkowice

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 11:58

Czternaście drużyn, w tym dwie kobiece i cztery młodzieżowe, wzięło udział w Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gmin Raba Wyżna i Spytkowice, które rozegrano w niedzielę na boisku sportowym w Rokicinach Podhalańskich. W klasyfikacji generalnej seniorów wygrała OSP Raba Wyżna, drugie miejsce zajęła OSP Sieniawa, trzecie OSP Podsarnie.

Policyjne podsumowanie weekendu w Rabce

Poniedziałek, 22 sierpnia 2011 10:28

Wypadek, kradzież i nietrzeźwi kierowcy – w weekend na terenie Rabki-Zdroju miało miejsce kilka kryminalnych wydarzeń

Reklama