• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 15 września 2011, Czwartek / Ilość wyświetleń: 5048

Pozew przeciwko Urzędowi Gminy w Niedźwiedziu za samobójstwo nauczycielki. Była dyrektor oskarżona o mobbing

Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu wpłynął pozew rodziny nauczycielki z Podobina, która popełniła samobójstwo w 2010 r. W uzasadnieniu pozwu wskazano, że kobieta targnęła się na życie pod wpływem szykan ze strony dyrektorki szkoły - informuje Lucyna Franczak z Biura Prasowego SO. Niemal równocześnie do sądu w Limanowej wpłynął akt oskarżenia przeciwko byłej dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie.

Jak dodaje, pozew skierowano przeciwko Urzędowi Gminy w Niedźwiedziu, jako organowi prowadzącemu szkołę. Rodzina pokrzywdzonej domaga się zadośćuczynienia w wyskości 863 tys. zł. Nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy.

Jednocześnie do Sądu Rejonowego w Limanowej wpłynął akt oskarżenia przeciwko Annie A., byłej dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podobinie. Annie A. zarzuca się, że będąc dyrektorem wyżej wymienionej placówki oświatowej dopuszczała się złośliwie naruszenia praw pracowniczych wobec pokrzywdzonych, zatrudnionych na stanowisku nauczyciela, znęcała się psychicznie, poniżała i upokarzała w obecności innych, w wyniku czego pokrzywdzona Bernadatta G. popełniła samobójstwo. Proces w tej sprawie ruszy 4 października.

Opracował (mr)
Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09

Jarmark w Muzeum im. Wł. Orkana

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:07
Reklama