• Wtorek, 9 marca 2021
  • Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

Informacje

Co z planem zagospodarowania przestrzennego w Rabce-Zdroju?

Środa, 19 października 2011 13:18

Nadal nie wiadomo. Postanowienie o unieważnieniu planu nadal jest nieprawomocne, co oznacza, że plan cały czas jest ważny i na jego podstawie wydawane są wypisy, które służą do starania się o pozwolenie na budowę w starostwie powiatowym. Urząd Miejski złożył odwołanie - kasację od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale - jak mówi burmistrz Ewa Przybyło - kasacja nie została wysłana przez krakowski sąd do Warszawy. Dlaczego?

Królewska cierpliwość nagrodzona - Kazimierz Wielki ma swoją ulicę w Mszanie Dolnej

Środa, 19 października 2011 12:35

Długo czekał na swoją ulicę w Mszanie Dolnej król Kazimierz Wielki - że temu władcy zawdzięczamy powstanie naszego miasteczka wiedzą chyba wszyscy mszaniacy, ale na upamiętnienie tego historycznego faktu brakowało pomysłu od wielu lat.

Raba Wyżna: Straż Gminna może wejść ci do domu i sprawdzić czym palisz w piecu

Środa, 19 października 2011 11:34

Urząd Gminy w Rabie Wyżnej ostrzega mieszkańców przed paleniem szkodliwych śmieci w domowych piecach. Urzędnicy informują, że Straż Gminna może sprawdzić, czy właściciel posesji nie pozbywa się odpadów w sposób niezgodny z prawem. Jeśli istnieje obawa, że w gospodarstwie spalane są odpady w piecu domowym, wójt ma prawo wydać decyzję o kontroli podejrzanej posesji.

Są pierwsze informacje o przyczynie tragedii w Mszanie Dolnej

Wtorek, 18 października 2011 12:57

Prawdopodobnie niesprawny przewód kominowy był przyczyną wczorajszej tragedii w Mszanie Dolnej, gdzie z powodu zaczadzenia zginęła 23-letnia kobieta, a stan jej babci jest bardzo ciężki - poinformował portal Limanowa.in.

Rabka-Zdrój: transit potrącił pieszego

Wtorek, 18 października 2011 12:39

17 października około o godz. 3 nad ranem na drodze nr 7 w Rabce-Zdroju, mieszkaniec Czarnego Dunajca kierujący samochodem marki Ford Transit potrącił idącego jezdnią mieszkańca Raby Wyżnej, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci złamania miednicy. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności wypadku - poinformował dziś rano rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Lokomotywa przejmuje kino Śnieżka. Jest porozumienie z Urzędem Miejskim

Poniedziałek, 17 października 2011 20:43

RABKA-ZDRÓJ: Po półrocznych negocjacjach na linii Urząd Miejski - Stowarzyszenie Lokomotywa, dziś po południu doszło do kompromisu, który ma zostać sfinalizowany 2 listopada podpisaniem umowy 9-letniej dzierżawy kina Śnieżka.

Odkryj Beskid Wyspowy - w liczbach i ciekawostkach

Poniedziałek, 17 października 2011 17:31

W Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie - Forum Gmin Beskidu Wyspowego - podsumowujące tegoroczny cykl akcji pod nazwą "Odkryj Beskid Wyspowy". Edycja była oczywiście niezwykle udana i szeroko chwalona. Wzięło w niej udział 12 tysięcy turystów, którzy zdobyli 12 szczytów Beskidu Wyspowego.

Roboty na terenie Domu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 17 października 2011 16:42

Spory ruch panuje na terenach zielonych koło rabczańskiego DPS-u przy ulicy Parkowej. Trwa tam budowa ścieżek pieszych, placów wypoczynkowo-rekreacyjnych, prowadzone są również zasadzenia zieleni wokół budynku. Uporządkowany i odpowiednio wyposażony teren przy DPS-ie ma służyć do wypoczynku jego pensjonariuszom.

Tragedia w Mszanie Dolnej: nie żyje 23-letnia kobieta, jej babcia jest w szpitalu

Poniedziałek, 17 października 2011 14:20

23-letnia kobieta zmarła, a jej 78- letnia babcia została przewieziona do limanowskiego szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej przyczyną śmierci młodej kobiety było zatrucie czadem z piecyka gazowego. Do tragedii doszło tej nocy w Mszanie Dolnej.

Wieża widokowa na Polczakówce prawie gotowa

Niedziela, 16 października 2011 17:27

Dobiega końca budowa wieży widokowej na Polczakówce w Rabce-Zdroju. Wykonawcy pozostało tylko wykonanie zadaszenia nad platformą widokową i zagospodarowanie terenu wokół wieży.