• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 16 września 2011, Piątek / Ilość wyświetleń: 5014

Co dalej z kinem Śnieżka? Decyzja wkrótce

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju ponownie stanęła sprawa wydzierżawienia budynku kina Śnieżka rabczańskiemu stowarzyszeniu Lokomotywa. Strony od pół roku nie mogą dojść w tej sprawie do porozumienia. Przewodnicząca Rady Miejskiej Maria Górnicka-Orzeł powiedziała, że należy w krótkim czasie doprowadzić do podpisania umowy, albo unieważnić uchwałę wyrażającą wolę przekazania miejskiego obiektu Lokomotywie i ogłosić przetarg na sprzedaż budynku.

Fot. Piotr Kuczaj
Burmistrz Ewa Przybyło przyznała, że w sprawie nastąpił pat. Stowarzyszenie, mówiła radnym, otrzymało projekt umowy dzierżawy, ale wniosło do niego wiele uwag i nie chce podpisać przygotowanej wersji. Z kolei przedstawiciele Lokomotywy twierdzą, że miasto przedstawiło zapisy nie do zaakceptowania, a poza tym, najpierw oferowało stowarzyszeniu, że przekaże im kino za darmo, a teraz żąda pieniędzy za wynajem.

Temat ma zostać przedyskutowany na jednym z najbliższych posiedzeń Komisji Kultury. Zdaniem przewodniczącej i także zdaniem burmistrz, jeśli w krótkim okresie czasu nie dojdzie do podpisania umowy, na październikowej lub listopadowej sesji Rady Miejskiej pojawi się uchwała o sprzedaży budynku kina.

(mr)
Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09

Jarmark w Muzeum im. Wł. Orkana

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:07
Reklama