Szkoła Podstawowa z Olszówki wicemistrzem rejonu w mini koszykówce
Środa, 14 marca 2012 10:29Finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2011/2012 w mini koszykówce dziewcząt został rozegrany na hali sportowej przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Dzięki twóm wygranym i przy jednej porażce zawodniczki zdobyły II miejsce w rejonie.
Puchar Lubomierz SKI w biegach narciarskich przełożony z 25 na 18 marca
Wtorek, 13 marca 2012 17:44W najbliższą niedzielę 18 marca na powstałych niedawno trasach biegowych w Lubomierzu rozegrany zostanie I Puchar Lubomierz SKI w biegach narciarskich. Impreza, która pierwotnie planowana była na 25 marca została przyspieszona z powodu pogarszających się warunków atmosferycznych - ubywającego śniegu. Zawody odbywać się będą stylem klasycznym na pętli o długości 4 km na dystansach 4 i 16 km.
Koło Gospodyń Wiejskich z Olszówki założyło stowarzyszenie
Wtorek, 13 marca 2012 17:41Gaździny z Olszówki postanowiły oficjalnie założyć stowarzyszenie. Zebranie założycielskie odbyło się w Remizie OSP, gdzie od ubiegłego czwartku siedzibę ma Stowarzyszenie KGW Olszówka. Prezesem została Halina Kołodziej.
Rabka-Zdrój: skomplikowany problem z podatkiem za garaże - miasto nie wie, czy naliczać wyższy czy niższy
Wtorek, 13 marca 2012 14:31Mieszkańcy osiedli Orkana i Słoneczna Skarpa złożyli do Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odwołania od decyzji podatkowych dotyczących opłat za garaże. Samorząd nie wie, co robić, bo przepisy są niejednoznacznie i można je różnie interpretować - na korzyść i niekorzyść mieszkańców.
Rabczanie wyróżnieni w podhalańskich eliminacjach do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Wtorek, 13 marca 2012 12:06Eliminacje do konkursu dla powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. W przeglądzie konkursowym udział wzięło 45 uczestników wyłonionych w toku eliminacji w szkołach ponadgimnazjalnych powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Uczestnicy prezentowali się w czterech turniejach: recytatorskim, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa, oraz poezji śpiewanej.
Fotoradar już się zbliża...
Poniedziałek, 12 marca 2012 14:54MSZANA DOLNA: Prawdopodobnie już w zbliżające się Święta Wielkanocne na ulicach miasta pojawi się zakupiony przez magistrat fotoradar, który będzie robił zdjęcia kierowcom, którzy będą jeździć z niedozwoloną prędkością. Burmistrz Tadeusz Filipiak zdaje sobie sprawę, że fotoradary, nazywane nierzadko "maszynkami do robienia pieniędzy i łatania dziury budżetowej", mają złą prasę, ale twierdzi, że wie, jak przekonać do niego mieszkańców. - Pieniądze z mandatów będą szły tylko i wyłącznie na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa - zapewnia.
Kontrowersyjna wycinka drzew na ulicy Cmentarnej
Poniedziałek, 12 marca 2012 12:17MSZANA DOLNA: Przy ulicy Cmentarnej do wycięcia przeznaczono cztery lipy. Planowane cięcia wywołały oburzenie wśród niektórych mieszkańców - informuje limanowska telewizja internetowa TV28.
Trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II
Poniedziałek, 12 marca 2012 09:00Powoli dobiega końca peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II na terenie dekanatu Rabka. Dziś odbywa się w Rdzawce, a kolejne stacja to Chabówka (13 marca), Rokiciny Podhalańskie (14 marca) i Sieniawa (15 marca). Potem obraz i relikwie zagoszczą na terenie gminy Czarny Dunajec.
Wyciągi narciarskie w Lubomierzu, Kasinie Wielkiej i Chabówce - nagrodzone i wyróżnione
Poniedziałek, 12 marca 2012 08:47W stacji narciarskiej Rusin - SKI w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca IX edycję plebiscytu na najlepszą stację narciarską w Małopolsce 2011/2012. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych są stacje z naszego regionu.
Uprawomocniła się kara dla rabczańskiego samorządu. Zapłaci ją... prawnik
Piątek, 9 marca 2012 13:49Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ma zapłacić 15 tysięcy złotych grzywny. To kara za nieprzesłanie w terminie skargi mieszkańca do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Łączna suma kar, jakimi w ostatnich latach ukarały rabczański magistrat sądy administracyjne, mogą przekroczyć 43 tysiące złotych - informuje dzisiejszy "Tygodnik Podhalański".
Zakończył się kolejny rok zmagań w Rabczańskiej Lidze Halowej Piłki Nożnej. Oldboys Wierchy Panda wygrały ligę bez straty punktu!
Piątek, 9 marca 2012 13:44Uroczyste zakończenie rozgrywek odbyło się w klubie Strefa 1. Już po raz dwunasty zawodnicy, ich rodziny, kibice oraz przedstawiciele sponsorów spotkali się, aby podsumować zmagania piłkarzy w tegorocznej edycji i wręczyć nagrody. Jest to zawsze swoiste rabczańskie święto, podczas którego piłkarski światek Rabki ma okazję spotkać się i podyskutować o sukcesach, porażkach i problemach z jakimi borykają się na co dzień.
Sylwia Basta zagrała w Rabce-Zdroju na Dzień Kobiet (film - zobacz i posłuchaj jak śpiewa)
Piątek, 9 marca 2012 10:38Czwartkowy koncert pieśniarki i gitarzystki Sylwii Basty "Silvany" w kinie Śnieżna z okazji Dnia Kobiet został bardzo ciepło przyjęty przez niezbyt liczną, ale spragnioną "lepszej muzyki" publiczność. Charyzmatyczna artystka z Waksmunda koło Nowego Targu, laureatka licznych konkursów piosenki poetyckiej, zaprezentowała własne interpretacje piosenek m.in. Agnieszki Osieckiej, Jaromira Nohavicy, Anny Jantar, Marka Grechuty i Karela Kryla.
Zatrzymany za jazdę samochodem po użyciu alkoholu
Czwartek, 8 marca 2012 09:09W Rabce-Zdroju policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali mieszkańca Pasierbic, który kierował samochodem osobowym marki Daewoo będąc po użyciu alkoholu - miał 0,20 i 0,16 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Wójt Bolesław Żaba odpowiada na zarzuty klubów piłkarskich: W infrastrukturę sportową inwestujemy już od kilku lat potężne środki finansowe
Środa, 7 marca 2012 15:03Wójt gminy Mszana Dolna wydał dziś oświadczenie, w którym odpowiada na zarzuty klubów piłkarskich z Mszany Górnej, Kasinki Małej, Kasiny Wielkiej, Raby Niżnej i Olszówki, które poinformowały, że wycofują się z rozgrywek piłkarskich z powodu zbyt małych dotacji przyznanych im przez urząd.
Solanka już sie leje w Porębie Wielkiej!
Środa, 7 marca 2012 14:47U stóp Gorców powstaną kąpieliska geotermalne? Gorąca i czysta solanka już płynie spod ziemi. Marzenia o geotermii w powiecie limanowskim stają się powoli faktem. Mający ponad 2000m3 pojemności zbiornik od kilkunastu godzin napełniany jest solanką.




















