Wiadomości
Data: 22 czerwca 2012, Piątek / Ilość wyświetleń: 4054
Dzień Dziecka w stadninie
19 czerwca przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej obchodzili swój spóźniony Dzień Dziecka. Z tej okazji uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych w Szkółce Jeździeckiej w Stadninie Koni „APACZ” Roberta Sławeckiego w Mszanie Górnej.
Największą atrakcją imprezy była jazda konna. Każde dziecko mogło dosiąść wybranego konika i w siodle kilkakrotnie okrążyć plac jeździecki. Nad bezpieczeństwem małych „kowbojów” czuwali profesjonalnie przygotowani instruktorzy jazdy konnej, którzy opowiadali też o przyzwyczajeniach koni, ich imionach oraz pokazali dzieciom boksy dla zwierząt. Na konną przejażdżkę dały się również namówić opiekujące się dziećmi nauczycielki, nawet siostra katechetka i pani dyrektor. Drugą atrakcję, cieszącą się równie ogromną popularnością wśród dzieci, stanowiła ścianka do górskiej wspinaczki. Była ona udostępniona przez państwa Teresę Przybylską i Jerzego Suchodołę, którzy uczyli bezpiecznego wspinania. Frajdy z pokonywania wysokości, jak i własnych słabości, było co niemiara, a przy tym - radości i zabawy jeszcze więcej.
W tym samym czasie odbywały się również inne zabawy rekreacyjno-sportowe: gra w piłkę nożną, siatkówkę, zabawy ruchowe z elementami współzawodnictwa… Kto poczuł zmęczenie, mógł odpocząć w cieniu na huśtawce i zjeść kiełbaskę z grilla. Cztery godziny spędzone w tak uroczym miejscu minęły jak „z bicza strzelił” - nie za bardzo chciało się wracać do codzienności. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe; niektóre z nich postanowiły rozpocząć systematyczną naukę jazdy konnej i wraz z rodzicami odwiedzać ten wspaniały obiekt.
Czasem warto rozejrzeć się wokół siebie, aby zauważyć, że to co dobre, atrakcyjne jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki. A my przekonaliśmy się o tym dzięki zaproszeniu p. Roberta Sławeckiego, za które bardzo, bardzo dziękujemy.
Helena Flig / Stanisława Nowak
W tym samym czasie odbywały się również inne zabawy rekreacyjno-sportowe: gra w piłkę nożną, siatkówkę, zabawy ruchowe z elementami współzawodnictwa… Kto poczuł zmęczenie, mógł odpocząć w cieniu na huśtawce i zjeść kiełbaskę z grilla. Cztery godziny spędzone w tak uroczym miejscu minęły jak „z bicza strzelił” - nie za bardzo chciało się wracać do codzienności. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe; niektóre z nich postanowiły rozpocząć systematyczną naukę jazdy konnej i wraz z rodzicami odwiedzać ten wspaniały obiekt.
Czasem warto rozejrzeć się wokół siebie, aby zauważyć, że to co dobre, atrakcyjne jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki. A my przekonaliśmy się o tym dzięki zaproszeniu p. Roberta Sławeckiego, za które bardzo, bardzo dziękujemy.
Helena Flig / Stanisława Nowak
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Gdy Rabka była tenisową stolicą letniska. Historia, o której mało kto dziś pamięta
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 22:08Rabka-Zdrój czyta Szymborską. Wyjątkowy program na antenie TVP3 (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:58Przekuła nietypowe hobby w zwycięstwo! (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:55Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama






















