• Sobota, 24 października 2020
  • Imieniny: Marcina, Rafała, Arety

Informacje

NIE BÓJ SIĘ WIZYTY U PROKTOLOGA! (reklama)

Data: 17 września 2020, Czwartek / Ilość wyświetleń: 647

Choroby końcowego odcinka przewodu pokarmowego często są zaniedbywane bądź późno diagnozowa-ne, ponieważ pacjenci uważają je za wstydliwe.

Wczesne rozpoznanie schorzenia gwarantuje szybkie, skuteczne i pełne wyleczenie, a co najważniejsze uniknięcie poważnych komplikacji. Wszelkie niepokojące objawy powinny niezwłocznie zostać skonsulto-wane i zbadane przez proktologa.

W ALLMEDICA diagnostyka i leczenie przeprowadzane jest przez wybitnego Chirurga-Proktologa z Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Po konsultacjach i wykonaniu niezbędnych badań lekarz wdraża odpowiednie leczenie, które w przypadkach wcześnie zdiagnozowanych schorzeń jest mało uciążliwe i proste. Pamiętajmy, że lepiej umówić się na wizytę u proktologa nawet z pozoru błahego powodu, niż doprowadzić do poważnych powikłań, z chorobą nowotworową włącznie.

JAKIE CHOROBY LECZY PROKTOLOG?


•rak jelita grubego i inne nowotwory;
•ropnie, szczeliny i przetoki okolic odbytu;
•hemoroidy;
•choroby zapalne przewodu pokarmowego;
•krwawienia z odbytu;
•nietrzymania gazów oraz stolca.


POZBĄDŹ SIĘ HEMOROIDÓW W ALLMEDICA ! WCZESNE ROZPO-ZNANIE = SKUTECZNIEJSZE I SZYBSZE LECZENIE!
Hemoroidy, czyli żylaki odbytu, jest to dolegliwość niezwykle często doskwierająca Pacjentom. Problem ten dotyczy 1/3 osób dorosłych. Hemoroidy spowodowane są głównie siedzącym trybem życia, niewłaściwymi nawykami żywieniowymi oraz predyspozycją genetyczną. Zwykle pojawiają się również u kobiet po ciąży.
Opóźnienie leczenia żylaków odbytu prowadzi do nasilenia choroby i wymaga bardziej radykalnego lecze-nia, wówczas często jedynym rozwiązaniem jest leczenie operacyjne. Tymczasem przy wczesnym rozpo-znaniu można skutecznie pozbyć się tego problemu bez konieczności poddawania się operacji.

Należy jednak nadmienić, że objawy charakterystyczne dla choroby hemoroidalnej nie zawsze muszą być z nią związane, ale również mogą świadczyć np. o nowotworze jelita grubego. Dlatego tak ważna jest konsul-tacja w przypadku niepokojących objawów tj. krwawienie w trakcie oddawania stolca, ból związany z po-wstawaniem zakrzepów w żylakach, podrażnienie czy świąd odbytu.

SPOSOBY LECZENIA HEMOROIDÓW


Na początkowych etapach, gdy dolegliwości są niewielkie, często wystarczające jest leczenie farmakologicz-ne, wpływające na chorobowo zmienione naczynia krwionośne. W przypadku zmian bardziej zawansowa-nych, konieczne jest leczenie zabiegowe. ALLMEDICA oferuje najnowsze, mało inwazyjne metody chirurgiczne, które pozwolą poradzić sobie z żylakami odbytu nawet w jeden dzień. Są to:
metoda Barrona (tzw. „gumowanie”) jeden z najpopularniejszych zabiegów leczenia hemoroidów II i III stopnia. Polega na założeniu u podstaw guzka hemoroidalnego ciasnego pierścienia gumowego. Za-biegi te nie są bolesne i możliwe do wykonania w warunkach ambulatoryjnych.
Laserowe usuwanie hemoroidów - jedna z najnowocześniejszych metod leczenia, polegająca na naświetlaniu guzka hemoroidalnego w miejscu jego unaczynienia wysokoenergetycznym laserem, celem koagulacji naczyń i zwłóknienia tkanki hemoroidów. Zabieg przeprowadzany się w warunkach ambulato-ryjnych w znieczuleniu miejscowym.
Krioterpia - polega na zamrażaniu podstawy guzków w celu wywołania ich lokalnej martwicy.

O rodzaju stosowanej metody leczenia hemoroidów decyduje lekarz w oparciu o stopień zaawansowania choroby oraz uwarunkowania specyficzne Pacjenta.

WYBITNY CHIRURG-PROKTOLOG W ALLMEDICA
DR N. MED. WOJCIECH DANCEWICZ – specjalista chirurgii ogólnej i proktologii, obecnie pracuje w I Katedrze Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Poprzednio na Samodzielnym Oddziale Chirurgiczno-Gastroenterologicznym Szpitala AM w Krakowie.
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. W 1980 roku obronił I stopień specjalizacji chirurgii ogólnej, w 1987 II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej oraz specjalizacja z zakresu proktologii.
Uczestnik licznych zjazdów naukowych w kraju i za granicą. Brał udział we wdrożeniu krioterapii w chirurgii. Autor wielu artykułów fachowych z dziedziny Chirurgii oraz Proktologii. Laureat tytułu "Najlepszy lekarz Specjalista Roku 2005" w plebiscycie Gazety Krakowskiej.
Członek EUROPEAN SOJETY OF SURGERY, Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Polskiego Klubu Koloproktologii oraz Krakowskiego Stowarzyszenia im. L. Rydygiera.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje! Rejestracja pod numerem

+48 18 265 74 88

, przez e-rejestrację – https://er.allmedica.pl/ lub w dowolnej placówce grupy ALLMEDICA.

ALLMEDICA – WSZYSTKIE SPECJALIZACJE W JEDNYM MIEJSCU


ALLMEDICA to sieć klinik medycznych na terenie Małopolski zlokalizowanych w pięciu kompleksowo wyposażonych obiektach medycznych. ALLMEDICA oferuje pełen zakres konsultacji oraz specjalistycznych badań i zabiegów. Wysokiej klasy specjaliści oraz sprzęt najnowszej generacji są gwarancją bezpieczeństwa oraz zadowolenia każdego Pacjenta.✔️ umawianie godzinowe (wizyty bez kolejek!)
✔️ możliwość rejestracji online https://er.allmedica.pl/
✔️ szeroki zakres usług
✔️ profesjonalna i doświadczona kadra medyczna
✔️ diagnostyka laboratoryjna
✔️ nowoczesny sprzęt medyczny
www.almedica.pl

Materiał promocyjny.