Wiadomości
Data: 21 września 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 5909
Robcusie z nagrodą na festiwalu w Dobrej
Dziecięcy zespół regionalny Robcusie, działający przy Gorczańskim Oddziale Związku Podhalan zajął III miejsce na I Festiwalu Zespołów Regionalnych "Beskidzka Podkówecka", który odbył się w Dobrej koło Limanowej.
Festiwal "Beskidzka Podkówecka 2011" miał na celu kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej oraz tradycji grup tworzących i działających na terenie Gorców i Beskidu Wyspowego, a także pokazanie wszystkich grup: Górali Podhalańskich, Zagórzańskich, Lachów Szczyrzycko Limanowskich, Kliszczaków i Górali Kamienickich. Wzięło w nim udział dziewięć zespołów regionalnych z powiatów limanowskiego, myślenickiego i nowotarskiego.
(mr)
(mr)
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Gdy Rabka była tenisową stolicą letniska. Historia, o której mało kto dziś pamięta
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 22:08Rabka-Zdrój czyta Szymborską. Wyjątkowy program na antenie TVP3 (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:58Przekuła nietypowe hobby w zwycięstwo! (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:55Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama


















