• Wtorek, 24 listopada 2020
  • Imieniny: Emmy, Flory, Jana

Informacje

POZBĄDŹ SIĘ BÓLU RAZ NA ZAWSZE! (reklama)

Data: 13 października 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 570

Ortopedia jest działem medycyny zajmującym się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem wrodzonych lub nabytych chorób i urazów narządu ruchu. Leczenie urazów kości, złamań kończyn czy dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa to codzienność każdego ortopedy. Zadaniem ortopedy jest zatem diagnoza i leczenie nie tylko układu kostnego, ale też mięśni, stawów i więzadeł, dzięki którym możliwy jest ruch.Do lekarza ortopedy trafiają najczęściej pacjenci uskarżający się na ból, bo to właśnie on jest często pierwszym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Najprostsze do zdiagnozowania są urazy (zwichnięcia, złamania, skręcenia), bo dają zazwyczaj jednoznaczne objawy. Inaczej jest w przypadku np. chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, których pierwsze symptomy są często nieswoiste m.in. ból w okolicy mostka, szumy uszne, migreny, drętwienie nóg. Fachowa pomoc ortopedy i podjęta w porę rehabilitacja w wielu przypadkach zahamują rozwój wad wrodzonych lub nabytych, a nawet cofną skutki chorób zwyrodnieniowych.

Serdecznie zapraszamy do przychodni ALLMEDICA w Mszanie Dolnej Największym atutem naszych klinik jest profesjonalny i doświadczony personel: wykształceni w Polsce i zagranicą lekarze, specjaliści i pasjonaci w swoich dziedzinach.

Jednym z takich lekarzy jest ortopeda dr n. med. Paweł Zieliński.Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Obecnie kieruje oddziałem Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii.Doświadczenie zdobywał pracując :
- w Klinice Ortopedii CMUJ jako asystent w latach 1999-2000.
- w latach 2000-2004 jako asystent w Klinice Traumatologii CMUJ.
- w roku 2004 został asystentem w Oddziale Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji w Krakowskim Centrum Rehabilitacji i Ortopedii gdzie pracuje do dzisiaj.
- w 2007 roku zdał egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
- w 2017 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych w dziedzinie ortopedii.
- w roku 2018 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej.

W swojej codziennej pracy pomaga pacjentom ze schorzeniami narządu ruchu, a w szczególności:
- ze schorzeniami w zakresie dużych stawów kończyny dolnej: biodrowego, kolanowego i skokowego
- ze schorzeniami zwyrodnieniowymi, zapalnymi i pourazowymi w zakresie tkanek miękkich kończyn ( mięśni, ścięgien, powięzi i kaletek )

Zajmuje się zarówno leczeniem zachowawczym jak i operacyjnym ( artroskopia oraz endoprotezo plastyka ), leczeniem deformacji stóp ( paluch koślawy, płaskostopie poprzeczne ) oraz w zakresie kończyny górnej - neurolizą w mononeuropatiach nerwów obwodowych (zespół cieśni kanału nadgarstka).

ZAKRES USŁUG ŚWIADCZONYCH PRZEZ NASZEGO SPECJALISTA:


•Konsultacja ortopedyczna
•USG stawu ramieniowego
•USG stawu biodrowego
•USG nadgarstka
•USG stawów łokciowych
•USG stawu kolanowego
•USG stawu skokowego
•USG ścięgna Achillesa
•USG tkanek miękkich
•USG śródstopia
•USG dołów podkolanowych
•USG mięśni
•USG palca
•USG więzadeł
•Blokada dokręgosłupowa
•Blokada dostawowa lub okołostawowa
•Punkcja stawu
•Założenie opaski gipsowej
•Zmiana opatrunku

BADANIA ORTOPEDYCZNE I METODY LECZENIA


Podczas pierwszej wizyty u ortopedy możemy się spodziewać szczegółowego wywiadu, podczas którego lekarz będzie nas pytał o przebyte choroby oraz urazy. Uzyskana wiedza posłuży do postawienia wstępnej diagnozy oraz będzie bazą do dalszej diagnostyki. Jeśli więc posiadamy zdjęcia rentgenowskie oraz opisy przebytych schorzeń, warto je ze sobą zabrać.
Zakres badań ortopedycznych jest bardzo szeroki. Podstawą jest sprawdzenie ruchomości i stabilności stawów, a także ich położenia. Ortopeda sprawdza także stan kręgosłupa oraz całego szkieletu, by ocenić, czy nie występują wady postawy lub zwyrodnienia. Aby uzyskać dokładny obraz budowy i struktury kości oraz tkanek, wykonuje się zdjęcia rentgenowskie, badania ultrasonograficzne, a także tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. W badaniu stawów pomocne są takie badania jak artrografia i artroskopia.O tym, jaka metoda leczenia zostanie zastosowana, zależy od rodzaju choroby, zwyrodnienia czy urazu. Ortopeda może zdecydować o unieruchomieniu kończyny lub operacji chirurgicznej, jeśli to konieczne. W łagodzeniu bólu stosuje się terapię farmakologiczną (niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki rozkurczowe). Poza wymienionymi czynnościami możliwe jest także zlecenie przebycia rehabilitacji oraz fizjoterapii w postaci masaży, ćwiczeń czy elektroterapii.

Serdecznie zapraszamy na konsultacje!

Wybierz swój sposób rejestracji:


pod numerem

+48 18 265 74 88

, przez e-rejestrację – https://er.allmedica.pl/ lub w dowolnej placówce grupy ALLMEDICA.

ALLMEDICA to sieć klinik medycznych na terenie Małopolski zlokalizowanych w pięciu kompleksowo wyposażonych obiektach medycznych. ALLMEDICA oferuje pełen zakres konsultacji oraz specjalistycznych badań i zabiegów. Wysokiej klasy specjaliści oraz sprzęt najnowszej generacji są gwarancją bezpieczeństwa oraz zadowolenia każdego Pacjenta.✔️ umawianie godzinowe (wizyty bez kolejek!)
✔️ możliwość rejestracji online https://er.allmedica.pl/
✔️ szeroki zakres usług
✔️ profesjonalna i doświadczona kadra medyczna
✔️ diagnostyka laboratoryjna
✔️ nowoczesny sprzęt medyczny
www.almedica.pl

Materiał promocyjny.