• Czwartek, 21 stycznia 2021
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

Informacje

Firma Kośmider dokończy budowę wodnego placu zabaw

Data: 30 listopada 2020, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1038

RABKA-ZDRÓJ: Urząd rozstrzygnął przetarg na dokończenie budowy wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym. Najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym postępowaniu nieograniczonym złożyła firma Stanisława Kośmidra z Rabki-Zdroju, która za kwotę 2 641 171,80 zł, zobowiązała się w terminie do 30.10.2021 r. wykonać zlecone prace.

Budowa placu stanęła wiosną w wyniku sporu miedzy urzędnikami a wykonawcą. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju otrzymał pismo od firmy APIS POLSKA z Jarosławia o wstrzymaniu robót. Inwestycja miała zakończyć się z końcem maja i termin ten nie zostanie dotrzymany. Obecny stan zaawansowania prac nad wodnym placu zabaw szacuje się na ok. 60%.

Na przetarg wpłynęły w sumie 3 oferty, od firm z Rabki-Zdroju, Rzeszowa i Jarosławia. Dwie ostatnie były tańsze o ok. 500 tys. i milion złotych od oferty firmy Kośmider, ale zostały odrzucone z powodu, jak uznali urzędnicy, rażąco niskiej ceny.

Wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Docelowo składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

Oprac. (mr)