• Środa, 20 stycznia 2021
  • Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Informacje

Przygotowania do 29. Finału WOŚP w Mszanie Dolnej

Data: 1 grudnia 2020, Wtorek / Ilość wyświetleń: 516

Mimo pandemii trwają przygotowania do zbiórki w ramach 29. Finału WOŚP, w tym roku tematem jest „finał z głową” – zbiórka na laryngologię, otolaryngologię i diagnostykę głowy.

Zazwyczaj w mszańskim sztabie angażowało do działania około 300 wolontariuszy, w tym roku ich liczba ze względu na obostrzenia będzie mniejsza, ale Mszana i okolice zagrają jak co roku. Nabór wolontariuszy zakończyliśmy 1 grudnia.

29. Finał będzie inny niż wszystkie, dużo będzie się działo w Internecie, w tym również zbiórka pieniędzy. Już w grudniu będzie możliwość uruchomienia wirtualnej skarbonki z możliwością wykonania przelewu lub szybkiej wpłaty. Od 15 grudnia zaczniemy również kwestę w tzw. sztabowych puszkach stacjonarnych, zakładane są one w sklepach, zakładach, restauracjach, punktach obsługi klientów i wielu różnych placówkach. Ich liczba cały czas się powiększa, a ich lokalizację na bieżąco umieszczamy na mapie google

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1wxEt21oMYn-fXbqX8Ey9xFFvVHQIKU1n&hl=pl&ll=49.67814325691307%2C20.06792579999999&z=15&fbclid=IwAR3CsOSVi4UJ0ReeFAEJpUiQXiW8_j3HRT3SMWgJU1YZjNBedkAQeAfcbgo


Zapraszamy również do zakładania takich puszek! Zbiórka w takiej formie może odbywać się już od 15 grudnia do dnia finału, czyli 10 stycznia. Założenie takiej puszki jest proste, wystarczy wypełnić formularz, wybrać opiekuna puszki, który będzie odpowiedzialny za rozliczenie jej w sztabie i sprawował nad nią nadzór. Każdy taki punkt z puszką otrzyma również serduszka, bo przecież żaden finał nie może się bez nich obejść.

A jak będzie wyglądał 10 stycznia 2021? Tradycyjnie przygotowujemy się na zbiórkę uliczną, dostosowaną do obowiązujących obostrzeń sanitarnych, ale nie zapominamy, że dzień finału to imprezy towarzyszące. Na sportowo, kulinarnie i z obowiązkowym wieczornym światełkiem do nieba. Będziemy informować o wszystkim w miarę przybliżania się do dnia finału. O wszystkich działaniach sztabu informujemy na bieżąco na naszych profilach na Facebooku i Instagramie.

https://www.facebook.com/sztabmszanadolna/
https://www.instagram.com/wospmszanadolna/

Gramy z głową! Do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Sztab WOŚP Mszana Dolna