• Wtorek, 2 marca 2021
  • Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

Informacje

Mszana Dolna z dotacją na kanalizację

Data: 13 stycznia 2021, Środa / Ilość wyświetleń: 607

Gminy i miasta z powiatu limanowskiego otrzymały dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z gmin z naszego regionu pieniądze trafią do Mszany Dolnej.

Miasto dostało 300 tys. zł na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami i urządzeniami na sieci przy ul. Ludwika Mroza w Mszanie Dolnej. Długość projektowanego kolektora wynosi 579,0 m. Zadanie umożliwi rozbudowę kanalizacji sanitarnej w rozwijającej się dzielnicy miasta gdzie powstaje nowe osiedle domów jednorodzinnych. Celem inwestycji jest uporządkowanie gospodarki ściekowej. Miasto posiada aktualne pozwolenie na budowę.

– Serdecznie gratuluję włodarzom miast, gmin i powiatów z subregionu sądeckiego skutecznego aplikowania o środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niech to dofinansowanie zostanie efektywnie wykorzystane, a zrealizowane dzięki temu inwestycje poprawią komfort życia Mieszkańców Sądecczyzny. To przecież im będą służyć wybudowane szkoły i przedszkola, wykonana kanalizacja, rozbudowane drogi, czy ocieplony szpital. Trzeba jednak podkreślić, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to nie tylko odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności, ale także rekordowe wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla samorządów, tak istotne w dobie kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa – mówił wicewojewoda małopolski Józef Leśniak, wręczając czeki gminom z tego regionu.

Źródło: MUW, (mr)