• Poniedziałek, 17 maja 2021
  • Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Informacje

Nowy ordynator, nowi lekarze i nowe zasady funkcjonowania Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju

Data: 16 kwietnia 2021, Piątek / Ilość wyświetleń: 1710

RABKA-ZDRÓJ: Prezes Witold Latusek, w stanowisku przekazanym Gorce24.pl, informuje, że chce rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące funkcjonowania Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Jak przyznaje, umowa z dotychczasowym lekarzem została rozwiązania, a sam oddział przeszedł głęboką restrukturyzację.

"Szanowny Panie Redaktorze,

Bardzo dziękuję za możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących funkcjonowania Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Nigdy intencją Spółki nie była likwidacja czy zawieszenie funkcjonowania Oddziału Okulistycznego. Prawdą jest, że dotychczasowy lekarz kontraktowy, wykorzystując pozycję monopolistyczną, próbowała narzucać warunki współpracy i poprzez swojego pełnomocnika prawnego rozpętał niespotykaną kampanię dezinformacyjną uderzającą w dobre imię Spółki i Prezesa Spółki. Współpraca była na tyle uciążliwa i nie wnosząca nic nowego, że zdecydowałem się ją zakończyć ze skutkiem na dzień 30 czerwca 2021 r.

Dlatego od lutego 2021 r. przeprowadziłem głęboką restrukturyzację zasad funkcjonowania oddziału okulistycznego w zakresie jego funkcjonowania, w tym rejestracji pacjentów. Uruchomiliśmy ponownie gabinet okulistyczny w głównym budynku Szpitala. Równocześnie przeprowadziliśmy konkurs ofert na świadczenie usług w zakresie okulistyki. W wyniku rozstrzygnięcia tego konkursu od 1 kwietnia 2021 r. do zespołu Oddziału Okulistycznego Chirurgii Jednego Dnia dołączyło 5 nowych lekarzy okulistów. Z dniem 15 kwietnia 2021 r. powierzyłem pełnienie obowiązków Ordynatora Oddziału Pani dr n. med. Annie Kwiecińskiej.

Zwiększy to możliwości operacyjne Szpitala. W razie potrzeb będziemy w stanie wykonywa zabiegi nawet do 8 dni operacyjnych w miesiącu. Wszystkie zabiegi operacyjne nowego zespołu będą wykonywane w głównym bloku operacyjnym Szpitala.

Pierwsze zabiegi planowane są 27 kwietnia. Już 22 kwietnia 2021 r., od godziny 12:00, odbywać się będą kwalifikacje do zabiegu usuwania zaćmy.

Zapisy są możliwe telefonicznie lub mailowo (oddzwaniamy):
numer telefonu sekretariatu: 512 283 094
adres e-mail: okulistyka@szpitalrabka.pl

Nowi lekarze to:

dr n. med. Anna Kwiecińska – studia medyczne ukończyła w 2011 roku, specjalizację w dziedzinie okulistyki zdobyła w 2018 r., obroniła tytuł doktora nauk medycznych w 2021 r. Obecnie pracuje na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zakresie chorób oczu u dorosłych i dzieci. Diagnozuje i leczy między innymi zaćmę, jaskrę, zespół suchego oka, zapalenie spojówek i zwyrodnienie plamki żółtej. Zajmuje się wadami wzroku, w tym astygmatyzmem i krótkowzrocznością.

dr n. med. Małgorzata Woś - jest specjalistą chorób oczu zajmującą się diagnostyką i leczeniem schorzeń okulistycznych zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Wykonuje zabiegi chirurgiczne (zaćma, witrektomia, laserowe leczenie dróg łzowych), (jaskra, cukrzyca, schorzenia siatkówki, zaćma wtórna), iniekcje wewnątrzgałkowe (Lucentis, Eylea), sondowanie dróg łzowych u niemowląt i dzieci. Posiada wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie zawodowe doskonalone w ramach krajowych i zagranicznych konferencji i szkoleń okulistycznych. Autor i współautor doniesień zjazdowych i publikacji naukowych. Obecnie pełni funkcję Ordynatora na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

dr n. med. Magdalena Obtułowicz - jest lekarzem okulistą. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ukończyła w 1999 roku, a specjalizację w dziedzinie okulistyki zdobyła w 2007 r. W 2009 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Okulistycznym 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką oraz na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w schorzeniach narządu wzroku. Diagnozuje i leczy między innymi jaskrę, zaćmę, zwyrodnienie siatkówki i zapalenie spojówek. Zajmuje się wadami wzroku, w tym dalekowzrocznością, krótkowzrocznością i astygmatyzmem.

lek. Jolanta Gil -studia lekarskie ukończyła w 1979 roku, a pierwszy stopień specjalizacji w dziedzinie okulistyki zdobyła cztery lata później. Specjalizację drugiego stopnia z okulistyki uzyskała w 1997 roku. Jest zastępcą ordynatora Oddziału Okulistycznego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zakresie chorób oczu. Diagnozuje i leczy między innymi zapalenie spojówek, zwyrodnienie plamki żółtej, zespół suchego oka, zaćmę i jaskrę. Zajmuje się wadami wzroku, w tym krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem.

lek. Grażyna Solarz – lekarz okulista - obecnie pracuje w Oddziale Okulistycznym w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Specjalizuje się w schorzeniach narządu wzroku. Diagnozuje i leczy między innymi jaskrę, zaćmę, zwyrodnienie siatkówki i zapalenie spojówek. Zajmuje się wadami wzroku, w tym dalekowzrocznością, krótkowzrocznością i astygmatyzmem.

Oczywiście do końca czerwca 2021 r. przyjmować będzie, o ile zechce, Pani dr Bożena Świątek.

Witold Latusek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju".