• Niedziela, 2 kwietnia 2023
  • Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

Informacje

Zielone światło do likwidacji Straży Gminnej w Rabie Wyżnej

Czwartek, 27 października 2011 20:27

Rada Gminy Raba Wyżna przychyliła się do wniosku miejscowego oddziału Stowarzyszenia Obrony Praw Obywatelskich Powiatu Tatrzańskiego podpisanego przez 865 mieszkańców gminy i poparła likwidację straży gminnej.

Tour de Pologne znowu w Rabce!

Czwartek, 27 października 2011 19:46

Do Rabki-Zdroju przyjechał Czesław Lang, legendarny kolarz i dyrektor corocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wspólnie z burmistrz miasta Ewą Przybyło poinformowali, że w przyszłym roku, 14 lipca, w Rabce-Zdroju będzie miał miejsce start do jednego z etapów wyścigu.

Skandal łapówkarski w Rabce czy wielkie nic?

Czwartek, 27 października 2011 19:29

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu twierdzi, że szefowie wrocławskiej firmy - dilera samochodów terenowych znanej zachodniej marki - skorumpowali byłego dowódcę jednostki straży pożarnej w Rabce-Zdroju. Mieli gościć go wraz z rodziną na majówce. W zamian strażackie auta z Rabki remontowane były w warsztatach dilera w Długołęce koło Wrocławia - poinformowała "Gazeta Wrocławska".

COMENIUS w Mszanie Dolnej

Czwartek, 27 października 2011 19:07

Przez tydzień w Mszanie Dolnej gościło 18 nauczycieli i 8 uczniów z zagranicy, którzy przyjechali w Gorce z rewizytą w ramach międzynarodowego programu szkolnego COMENIUS.

Gmina Raba Wyżna nie jest prorodzinna?

Czwartek, 27 października 2011 18:48

Nie pomógł apel radnego Adama Sawiny, by gmina Raba Wyżna pokazała wszem i wobec, że jest prorodzinna. Rabiańscy radni postanowili dziś, że przedsiębiorcy prowadzący żłobki i kluby dziecięce muszą wpisać się do gminnego rejestru i zapłacić za wpis 200 złotych.

Święto Orawskie w Harkazbuzie. Głównym tematem - pieczenie chleba

Czwartek, 27 października 2011 11:08

26 października odbyło się Święto Orawskie zorganizowane przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej.

Rabka-Zdrój: wprowadzono dwie strefy płatnego parkowania - zamiast sześciu

Środa, 26 października 2011 21:10

Wiele hałasu o nic - tak w jednym zdaniu można podsumować toczącą się od kilku dni wśród radnych i kierownictwa urzędu dyskusję i dzisiejszą dyskusje na temat wprowadzenia stref płatnego parkowania na terenie Rabki-Zdroju. Miało być sześć stref - ostatecznie ustanowiono tylko dwie.

Uczniowie z Ponic wygrali mistrzostwa w piłce halowej choć... nie mają w szkole hali!

Środa, 26 października 2011 21:00

Paradoks - nieprawdopodobne, ale możliwe! Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ponicach zdobyli Mistrzostwo Powiatu Nowotarskiego w Halowej Piłce Nożnej na turnieju rozegranym w Maniowach, mimo iż w swojej szkole nie mają nawet sali sportowej.

Nagrody dla rabczańskich dyrektorów i nauczycieli

Środa, 26 października 2011 20:53

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Ewa Przybyło przyznała nagrody szesnastu nauczycielom, którzy w swojej pracy wybijają się ponad przeciętność oraz dyrektorom szkół gminnych. Złożenie gratulacji oraz wręczenie dyplomów uznania i nagród finansowych miało miejsce na środowej, uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w Pawilonie Modrzew Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc przy ul. Prof. Jana Rudnika.

Pasowanie na czytelnika SP nr 1 im. św. Józefa w Lubomierzu

Środa, 26 października 2011 20:51

Pasowanie na czytelnika to już wieloletnia październikowa tradycja w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu. W tym roku nowi adepci czytania do biblioteki dojechali pociągiem....