• Poniedziałek, 2 sierpnia 2021
  • Imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Informacje

Zakończyło się spawanie rurociągu gazowego w Rdzawce

Data: 15 czerwca 2021, Wtorek / Ilość wyświetleń: 553

Około godziny 13 ekipa zakładu gazownictwa zakończyła spawanie rurociągu gazowego, który wszoraj pod wieczór został uszkodzony przez maszynę na budowie drogi krajowej 47 z Rdzawki do Nowego Targu. Po wykonaniu prześwietlenia spawów rozpocznie się procedura napełniania rurociągu gazem.

W poniedziałek 14 czerwca po godz. 19.00. doszło do rozszczelnienia rury gazowej podczas prac na drodze serwisowej, na obszarze budowanej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ. Trwało mieszanie cementu z gruntem przy pomocy specjalistycznej maszyny, w celu stabilizacji podłoża na drodze serwisowej. Lokalizacja rurociągu gazowego w terenie odbiegała od przebiegu naniesionego na mapy projektowe, na podstawie map geodezyjnych uzyskanych ze starostwa.

Nikt nie został ranny, nie było pożaru. Unoszące się po rozszczelnieniu kłęby były mieszaniną cementu i gruntu wznoszone przez wydostający się gaz. Na miejscu była straż pożarna, policja i pracownicy zakładu gazownictwa. Odcięto dopływ gazu.

We wtorek od rana trwało spawanie rurociągu, następnie prześwietlanie spawów i rozpoczęto procedury napełniania rurociągu gazem. Geodeci przystąpią do oznaczania rzeczywistego przebiegu rurociągu w terenie, po czym część kolidująca z inwestycją, po przeprojektowaniu zostanie przełożona w inne miejsce.

Wszystkie te czynności nie mają wpływu na prace prowadzone na ciągu głównym i nie przewidujemy opóźnień związanych z tym wydarzeniem.

Źródło: GDDKiA, (mr)