• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 24 września 2011, Sobota / Ilość wyświetleń: 5450

Rabczańscy oldboye nie chcą rdzewieć. W przyszłym roku planują zaprosić do rywalizacji kolegów z Mszany Dolnej

W Rabce-Zdroju zakończył się, trwający od lipca, a odbywający się pod auspicjami Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury, II Turniej Tenisa Ziemnego Lato 2011 dla Oldboyów. Wzięło w nim udział 10 zawodników, mieszkańców miasta, przeważnie emerytów. Mecze rozgrywane były na kortach przy "Kresówce".

Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: w kat. 50 - 60 lat zwyciężył Marek Świder, drugie miejsce zajął Andrzej Łopata, trzecie Wojciech Maciaszek; w kat. powyżej 60 lat wygrał Marian Lewczuk, drugi był Marian Pławnicki, a trzeci Norbert Galanty.

W piątek 23 września przy grillu na rabczańskim lodowisku odbyło się podsumowanie zmagań na korcie. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe plakietki oraz nagrody rzeczowe.

- Chcemy ten turniej rozszerzyć o mecze deblowe z kolegami z Mszany Dolnej - powiedział nam Andrzej Łopata, reprezentujący organizatorów turnieju. - Postaramy się, by za rok zawodników było więcej. Dla mnie i większości kolegów była to duża frajda. Udowodniliśmy sobie i pokazaliśmy innym, że w podeszłym wieku można być aktywnym i odnosić zwycięstwa nad własnymi słabościami, a także w sportowej rywalizacji nad kolegami.

(pk)
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama