• Sobota, 10 czerwca 2023
  • Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Edgara

Informacje

Rabczanie pomogą 6-miesięcznej Alicji z Warszawy

Czwartek, 15 września 2011 10:21

W najbliższą niedzielę 18 września w godz. 11-21 w rabczańskiej Księgarnio Kawiarni przy ul. Podhalańskiej 21 A odbędzie się charytatywny kiermasz rzeczy używanych, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc półrocznej Alicji Włodarczyk z Warszawy. Pieniądze potrzebne są na kosztowną operację serduszka niemowlęcia.

Przewoźnik zrezygnował z wożenia dzieci do szkoły

Środa, 14 września 2011 15:00

Zaledwie po tygodniu pracy - przewoźnik ze Spytkowic, który wygrał przetarg na dowóz dzieci z Zarytego do gimnazjum w Rabce-Zdroju i z Rdzawki do miejscowego gimnazjum (dla dzieci, które miały do szkoły ponad 3 km) - zrezygnował ze świadczenia usług i wypowiedział Urzędowi Miejskiemu umowę.

Gorce z lotu ptaka i ich skrzydlaci mieszkańcy, czyli góry i ptaszki w rabczańskim MOK-u

Środa, 14 września 2011 14:24

Od dziś do 14 października, codziennie od poniedziałku do piątku w g. 8-16, w galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę zdjęć pt. "Gorce z lotu ptaka", przygotowaną przez Gorczański Park Narodowy. Patronem medialnym wystawy jest portal Gorce24.pl.

Lucjan Kapera pozostaje na stanowisku dyrektora szkoły w Chabówce

Środa, 14 września 2011 13:11

Lucjan Kapera będzie dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Chabówce przez kolejnych pięć lat. Taką decyzję podjęła burmistrz miasta i gminy Rabka-Zdrój Ewa Przybyło.

Ruszyła budowa mostu na granicy Raby Niżnej i Mszany Dolnej

Środa, 14 września 2011 12:43

Na czas przebudowy starego mostu na rzece Raba, położonego w ciągu drogi krajowej 28, wykonano most tymczasowy, którym prowadzi teraz przejazd. Jednocześnie trwa rozbiórka starego mostu. Inwestycja obejmuje demontaż istniejącego mostu i budowę w jego miejscu całkowicie nowego obiektu.

Nowy asfalt na ul. Starowiejskiej jeszcze w tym tygodniu (Nowe! Zmiana terminu)

Wtorek, 13 września 2011 15:00

Dobiega końca przebudowa ulicy Starowiejskiej w Mszanie Dolnej. Wczoraj informowaliśmy, że w tym tygodniu ma rozpocząć się asfaltowanie. Tymczasem dziś (14 września), Urząd Miejski poinformował, że ze względu na awarię techniczną automatyki rozścielacza początek asfaltowania firma Limdrog przesunęła na dni 21-22 września.

Kobieta, która dźgnęła nożem konkubenta, wyszła na wolność

Wtorek, 13 września 2011 13:18

Zarzut uszkodzenia ciała usłyszała 61-letnia rabczanka, która w nocy z niedzieli na poniedziałek, będąc w stanie nietrzeźwym, ugodziła swojego konkubenta nożem w brzuch. Obrażenia okazały się na szczęście niegroźne. 39-letni mężczyzna nadal przebywa w szpitalu, ale obrażenia jakie odniósł, nie zagrażają jego życiu.

Wypadek rabczańskiego busa na "Zakopiance"

Poniedziałek, 12 września 2011 21:47

Dwanaście osób zostało rannych wypadku do którego doszło na "Zakopiance" w Krzyszkowicach koło Myślenic. W wypadku uczestniczył bus wożący pasażerów na trasie Rabka-Zdrój - Kraków.

Rabczańsko-nowotarski InoRos podbija muzyczne szoł Must Be The Music w TV Polsat

Poniedziałek, 12 września 2011 20:58

Cztery razy "tak" usłyszeli od jury członkowie grupy InoRos, w której występują muzycy z Nowego Targu i Rabki-Zdroju, w czasie występu w programie Must Be The Music w TV Polsat. Zespół bardzo się spodobał m.in. Korze Jackowskiej, która zasiada w jury i bez problemu przeszedł do kolejnego etapu programu.

Beskid Wyspowy odkryty po raz drugi, ale nie ostatni

Poniedziałek, 12 września 2011 19:33

Regionowi rabczańsko-mszańskiemu przybyła w niedzielę nowa atrakcja: 16-kilometrowy, czarny szlak turystyczny z Rabki-Zdroju do Mszany Dolnej, przez góry Grzebień, Potaczkowa i Adamczykowa. Szlak powstał na finał drugiej edycji akcji pn. "Odkryj Beskid Wyspowy", której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest ceniony i lubiany mszański notariusz Czesław Szynalik.