• Niedziela, 26 czerwca 2022
  • Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Informacje

Kubusiowi Przyjaciele Natury z Zagródca (zdjęcia)

Data: 19 maja 2022, Czwartek / Ilość wyświetleń: 239

Uczniowie kl. II i III Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wzięli udział w edukacyjnym programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program umożliwił im utrwalenie ważnych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz zdrowego stylu życia. Podczas lekcji przeprowadzano zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Korzystając z pięknej pogody zorganizowano wycieczkę do lasu, gdzie młodzi ekolodzy obserwowali przyrodę. Pojechali również do Gorczańskiego Parku Narodowego aby podziwiać rośliny, owady i zwierzęta Gorców. Po obejrzeniu wystawy zwiedzili Park Dworski Hrabiów Wodzickich otaczający siedzibę GPN. Dzięki temu dowiedzieli się, jak dbać o naturę, poznali nazwy roślin chronionych i owadów, które odgrywają ważną rolę w środowisku.

Kubusiowi przyjaciele utrwalali również wcześniej poznane zasady segregowania śmieci i zapoznali się pojęciem recyklingu. Pochylili się też nad tematem oszczędzania wody i energii.

W szkolnych działaniach promujących zdrowy tryb życia Kubusiowi Przyjaciele Natury z Zagródca degustowali surówkę z marchewki i upiekli ciasto marchewkowe. Wzięli również udział w zajęciach plastycznych, podczas których pasjonaci przyrody stworzyli ciekawe i kolorowe prace związane z marchewką oraz z wykorzystaniem odpadów, dając im „drugie życie”. Wszyscy wykonali roboty z plastikowych butelek i nakrętek. Zagródczanie wspólnie rozwiązali quiz ekologiczny i obejrzeli filmy przekazane przez markę Kubuś (największy program ekologiczny poświęcony tematyce ekologicznej).
Po przeprowadzeniu programu szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

M. Piwko-Bieniek
B. Łojas


Galeria zdjęć