Wiadomości
Data: 1 października 2011, Sobota / Ilość wyświetleń: 5176
Mocne zarzuty mieszkańców Raby Wyżnej pod adresem straży miejskiej. Chcą jej likwidacji
865 mieszkańców gminy Raba Wyżna podpisało się pod wnioskiem o likwidację Straży Gminnej. Sprawą zajęła się Rada Gminy do której wniosek trafił. Radni zdecydowali, że wniosek przeanalizuje jedna z komisji, która przygotuje też projekt uchwały, który trafi pod obrady najbliższej sesji. Najprawdopodobniej jeszcze w październiku na sesji Rady Gminy odbędzie się głosowanie, które zdecyduje, czy zlikwidować, czy pozostawić straż gminną.
Zdaniem mieszkańców, straż gminna powstała w sposób nieprzemyślany i bezsensowny, a jej działalność nie wpłynęła na poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Pada nawet zarzut, że stworzono ją w celu łatania dziury budżetowej poprzez zakup fotoradaru. Mieszkańcy twierdzą, że strażnicy gminni zajmują się tylko wystawianiem mandatów, a zaniedbują tym samym inne obowiązki. Dlatego, ich zdaniem, należy zlikwidować straż, bo jego obowiązki z powodzeniem może wypełniać dzielnicowy na etacie, z którego pracy byłby większy pożytek.
Wnioskiem mieszkańców zajęli się na piątkowej sesji radni gminy Raba Wyżna. Już na samym początku pojawił się problem natury formalnej. Przewodniczący rady Krzysztof Stachura poinformował, że podpisany po pismem i występujący w imieniu mieszkańców Krzysztof Biel, prezes lokalnego oddziału Stowarzyszenia Obrony Praw Obywatelskich Powiatu Tatrzańskiego, nie może reprezentować mieszkańców, bo nie ma ich pełnomocnictwa. Dlatego zdecydowano, że o dalszym trybie rozpatrywania tej sprawy rada, najprawdopodobniej listownie, indywidualnie poinformuje każdego z podpisanych pod listem. Będzie z tym dużo pracy i kosztów, ale nie ma innego wyjścia, uznali radni. Niezależnie od tego, wniosek mieszkańców trafił do jednej z komisji Rady Gminy. Jej członkowie przedyskutują sprawę i wypracowane stanowisko przedstawią wójtowi Andrzejowi Dziwiszowi oraz całej Radzie Gminy. Następnie podczas najbliższej sesji odbędzie się głosowanie w tej sprawie.
(mr)
Wnioskiem mieszkańców zajęli się na piątkowej sesji radni gminy Raba Wyżna. Już na samym początku pojawił się problem natury formalnej. Przewodniczący rady Krzysztof Stachura poinformował, że podpisany po pismem i występujący w imieniu mieszkańców Krzysztof Biel, prezes lokalnego oddziału Stowarzyszenia Obrony Praw Obywatelskich Powiatu Tatrzańskiego, nie może reprezentować mieszkańców, bo nie ma ich pełnomocnictwa. Dlatego zdecydowano, że o dalszym trybie rozpatrywania tej sprawy rada, najprawdopodobniej listownie, indywidualnie poinformuje każdego z podpisanych pod listem. Będzie z tym dużo pracy i kosztów, ale nie ma innego wyjścia, uznali radni. Niezależnie od tego, wniosek mieszkańców trafił do jednej z komisji Rady Gminy. Jej członkowie przedyskutują sprawę i wypracowane stanowisko przedstawią wójtowi Andrzejowi Dziwiszowi oraz całej Radzie Gminy. Następnie podczas najbliższej sesji odbędzie się głosowanie w tej sprawie.
(mr)
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Gdy Rabka była tenisową stolicą letniska. Historia, o której mało kto dziś pamięta
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 22:08Rabka-Zdrój czyta Szymborską. Wyjątkowy program na antenie TVP3 (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:58Przekuła nietypowe hobby w zwycięstwo! (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 21:55Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama

















