• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 9 czerwca 2023, Piątek / Ilość wyświetleń: 505

Nowoczesna szklarnia z poliwęglanu marzeniem współczesnego ogrodnika - dowiedz się więcej!

Posiadacze większych działek czy ogrodów bardzo często zdeterminowani są do postawienia na ich terenie szklarni, w której będą mogli hodować soczyste i zdrowe warzywa czy egzotyczne rośliny przybyłe do nas z cieplejszych krajów.

Ekologiczne rozwiązanie powinno jednak zostać odpowiednio zaplanowane, by rzeczywiście dawało radość i wieloletnie korzyści. Współcześnie rezygnuje się ze zwyczajnych namiotów foliowych czy charakterystycznych tuneli na rzecz czegoś zupełnie nowego – szklarni wykonanych prawie w całości z poliwęglanu komorowego. Materiał ten doskonale nadaje się na tego rodzaju konstrukcję, ze względu na szereg zalet związanych między innymi z brakiem szkodliwości dla środowiska naturalnego oraz uniwersalnym charakterem.


Zastosowanie poliwęglanu komorowego w budowie przydomowej szklarni

Każda szklarnia pokryta poliwęglanem komorowym jest znacznie bezpieczniejsza od samodzielnie wykonanej szklarni pokrytej szkłem. Płyty z poliwęglanu komorowego sprawdzają się znacznie lepiej pod wieloma względami – przede wszystkim mają one lepsze właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu uprawy są ściśle chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Ekstremalne wahania temperatur nie mają wpływu na sytuację we wnętrzu szklarni, głównie przez fakt wytrzymałości, jaką cechuje się to tworzywo. Udowodniona odporność na uszkodzenia mechaniczne uczyniła płyty wykonane z poliwęglanu komorowego jednymi z najchętniej wykorzystywanych materiałów do budowy zarówno mniejszych, jak i tych ciągnących się na kilkanaście metrów długości szklarni. Lekkość tworzywa sztucznego stawia je w znacznie lepszym świetle niż płyty wykonane z innych materiałów – transport i montaż przebiegają z łatwością, przez co w niedalekim odstępie czasu od zakupu płyt możesz postawić całkiem sporą, solidną szklarnię. Ofertę wielowymiarowych płyt z poliwęglanu komorowego znajdziemy między innymi na stronie mediplex.pl/sklep/tworzywa/budowlane/poliweglan-komorowy/. Warto czynić zakup wyłącznie od renomowanych dostawców czy producentów tworzyw sztucznych, oferujących płyty wykonane ze specjalnie wyselekcjonowanych składników. Firma Mediplex posiada w swoim asortymencie płyty w trzech odcieniach: bezbarwnym, brązowym oraz mlecznym, dając na produkt aż 10 lat gwarancji.


Alternatywne wykorzystanie płyt z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy znajduje swoje zastosowanie nie tylko podczas produkcji szklarni. Wiele dachów obiektów sportowych, przemysłowych i handlowych również pokrytych jest płytami wykonanymi właśnie z tego tworzywa sztucznego – pokazuje to, jak wiele możliwości zyskujemy wraz z jego zakupem. Wracając jednak do prac ogrodowych, opisywane płyty mogą stanowić również pokrycia tarasów czy wiat, a także zabudowy ogrodów zimowych czy balkonów. Płyty wykorzystuje się także do tworzenia ścianek działowych, zapobiegających emisji szkodliwych bakterii. Mnogość zastosowań jedynie potwierdza fakt, że poliwęglan komorowy zasługuje na tytuł jednego z materiałów przyszłości, zaś atrakcyjna cena stanowi doskonałe uzupełnienie szeregu zalet, jakimi może poszczycić się to tworzywo.


Materiał sponsorowany
Reklama
Zobacz także
Reklama