• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 9 czerwca 2023, Piątek / Ilość wyświetleń: 2030

Pędził przez Rdzawkę, a za nim policja

30 punktów karnych i 2 100 złotych mandatu otrzymał kierowca toyoty, który wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Miał pecha, bo świadkami jego wyczynów byli jadący za nim na służbę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

W niedzielę tj. 4 czerwca br., przed godziną 6 dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy jechało prywatnym samochodem na dwunastogodzinną służbę. Na drodze krajowej nr 47, w miejscowości Rdzawka ich uwagę zwrócił jadący przed nimi samochód osobowy marki Toyota. Kierowca toyoty ewidentnie bardzo się spieszył i nie zwracał uwagi na poziome oznakowanie. Mężczyzna w Rdzawce i w Klikuszowej trzykrotnie wyprzedził jadące przed nim samochody na „podwójnej ciągłej”. Następnie w Nowym Targu wyprzedził kolejny samochód tym razem bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Policjanci, którzy na co dzień zajmują się obsługą zdarzeń drogowych i są świadkami ludzkiej tragedii, nie mogli przejść obojętnie wobec popełnionych przez 34-latka jednych z najniebezpieczniejszych wykroczeń drogowych będących jedną z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu. Już w nowotarskiej komendzie 34-letni krakowianin za trzykrotne niezastosowanie się do podwójnej linii ciągłej P-4 i wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 100 złotych i otrzymał 30 punktów karnych. Teraz Policja wystąpi z wnioskiem o skierowanie kierowcy na egzamin sprawdzający zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.

Za niezastosowanie się do znaku poziomego P-4 grozi 200 złotych mandatu i 5 punktów karnych, a za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych 1 500 złotych i 15 punktów karnych.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama