• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 1 października 2023
  • Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Reklama
Informacje
Data: 9 czerwca 2023, Piątek / Ilość wyświetleń: 1446

Minister wspiera rabczański program

W Rabce-Zdroju gościł Andrzej Gut-Mostowy - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Minister odwiedził Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i był zainteresowany tym, jak przebiega podpisywanie umów z mieszkańcami na mieszkania mające powstać w ramach SIM Małopolska.

Przypomnijmy, iż trwa nabór do mieszkań, które zostaną wybudowane przy ulicy Kilińskiego w Rabce-Zdroju w ramach nowoczesnego budownictwa społecznego SIM Małopolska. Projekt budowy 54 mieszkań to wspólna inicjatywy Gminy Rabka-Zdrój i Krajowego Zasobu Nieruchomości. Projekt wspierał minister Andrzej Gut-Mostowy, który podczas wizyty w Rabce-Zdroju rozmawiał na ten temat m.in. z burmistrzem Leszkiem Świdrem, prezesem SIM Małopolska Michałem Lysym oraz kierownikiem Biura SIM Małopolska Piotrem Stachowiczem. Minister wziął udział w podpisywaniu umów z mieszkańcami zainteresowanymi tanimi mieszkaniami na Zaborni.

- Cała inwestycja jest obecnie na etapie uzyskania pozwolenia na budowę i liczę, że rozpocznie się końcem 3 kwartału, tak by zakończyć inwestycję w przyszłym roku. Mamy podpisane już ponad 65 % umów - oświadczył podczas spotkania włodarz Rabki-Zdroju.
Reklama
Zobacz także

Premiera w "Rabciu" (zdjęcia)

Sobota, 30 września 2023 19:51

Nowe fotele w kinie Śnieżka

Piątek, 29 września 2023 16:52

Didigoliada 2023

Piątek, 29 września 2023 15:02
Reklama