• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 26 lipca 2023, Środa / Ilość wyświetleń: 420

Warsztaty literackie z pisarką Patrycją Dołowy

26 lipca o godz. 17:00 w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej odbędzie się pierwsze z wakacyjnych spotkań w ramach 2. edycji "Opowieści o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Tym razem prawdziwa gratka: warsztaty literackie z pisarką Patrycją Dołowy! Pod profesjonalnym okiem popróbujemy sił w tworzeniu własnych opowieści, na podstawie lokalnej historii! - zachęcają organizatorzy.

- Patrycję gościliśmy już ubiegłej wiosny, na spotkaniu autorskim, ale przypomnijmy: to pisarka, fotografka, artystka multimedialna, autorka sztuk teatralnych, esejów, artykułów, popularyzatorka nauki i sztuki, działaczka społeczno-kulturalna, obecna dyrektor JCC Warszawa, członkini zarządu Fundacji BioEdukacji, wykładowczyni na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, członkini prezydium Rady Upowszechniania Nauki Polskiej Akademii Nauk, w latach 2015-2020 prezeska Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl, doktor nauk przyrodniczych.

Patrycja Dołowy jest autorką książek: „Skarby. Poszukiwacze i strażnicy żydowskiej pamięci” (wyd. Czarne, 2022), „Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu” (wyd. Czarne, 2019, współautorką niedawno wydanej: „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” (wyd. Czarne, 2023), "Proszę mówić dalej. Historia społeczna Muzeum Sztuki w Łodzi" (wyd. MSŁ, 2022, z Olgą Drendą, Olgą Gitkiewicz, Martą Madejską i Marcinem Wichą), „Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny” (wyd. Czarne, 2018).

Podczas spotkania, które: UWAGA! odbędzie się w Sali Narad Urzędu Miasta, a nie Bibliotece (!) będzie możliwość zdobycia w/w książek z autografem/dedykacją Autorki!

Mat. prasowe
Reklama
Zobacz także
Reklama