• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 16 sierpnia 2023, Środa / Ilość wyświetleń: 658

Wernisaż prac Magdaleny Komenzy-Regnard w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej

W Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej odbył się wernisaż prac Magdaleny Komenzy-Regnard. Pochodząca z gminy Mszana Dolna artystka jest romanistką, przewodniczką po Krakowie, pilotką grup francuskojęzycznych.

Należy do grupy krakowskich przewodników-rękodzielników Kuźnia Talentów Przewodnickich, ma też na swoim koncie ilustracje do dwóch książeczek dla dzieci. Jej twórczość ma wszechstronną tematykę. Jak owa "Kometa", o której - za Jaromirem Nohavicą - śpiewał na początku Jakub Antosz-Rekucki, jest wieloaspektową opowieścią o ludzkim losie: miłości, nadziei, przemijaniu, życiu i śmierci. Pani Magda maluje naturę, architekturę, zaułki Krakowa, który zna jak własną kieszeń i mszańskie pejzaże - teraźniejsze i te przedwojenne. Lubi portretować ludzi i zwierzęta, zwłaszcza ptaki. Nie stroni od ukazujących piękno i harmonię ludzkiego ciała, subtelnych aktów.

Pani Magda namalowała także serię prac przedstawiających przedwojenną Mszanę Dolną oraz portrety żydowskich mieszkańców na podstawie zachowanych, archiwalnych zdjęć. Kilka swoich prac ofiarowała na nasze aukcje dobroczynne przeznaczone na ratowanie pamięci o mszańskich Żydach, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

Kto nie zdążył na wernisaż, ma okazję zapoznać się z pracami artystki jeszcze przez najbliższy miesiąc w Miejskiej Bibliotece. Prace Pani Magdaleny można podziwiać też na Instagramie Artystki

Wydarzenie objęła honorowym Patronatem Burmistrz Mszany Dolnej Anna Pękała. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Było ono transmitowane online, a niebawem jego zapis ukaże się na kanale YouTube @sztetlmszanadolna

Źródło: Sztetl Mszana Dolna
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama