• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 30 września 2023
  • Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Reklama
Informacje
Data: 15 września 2023, Piątek / Ilość wyświetleń: 3293

Rabczanin odpowie za rozboje i handel narkotykami

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zatrzymali 25-letniego rabczanina za rozboje i handel narkotykami. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymany działał w recydywie i za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet 18 lat pozbawienia wolności.

25-latek w połowie sierpnia na terenie Rabki-Zdroju dokonał dwóch rozbojów na mieszkańcach powiatu nowotarskiego. Używając przemocy i groźby, dotkliwie pobił jednego z pokrzywdzonych mężczyzn i ukradł im gotówkę. Po popełnieniu przestępstw ukrywał się przed funkcjonariuszami. W toku prowadzonego postępowania policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju ustalili miejsce pobytu sprawcy.

12 września br. 25-latek został zatrzymany w jednym z pensjonatów na terenie miasta. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim niewielkie ilości marihuany. Sprawca jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. Na początku sierpnia, zatrzymany był za posiadanie narkotyków, a na swoim koncie ma m.in. rozboje, włamania i pobicie, za co odsiadywał wyrok. Okazało się także, że mężczyzna zajmował się handlem narkotykami, a pod koniec sierpnia ponownie próbował dokonać rozboju. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty za rozboje oraz posiadanie i handel narkotykami. Z uwagi na to, że działał w recydywie, grozi mu teraz kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Nowym Targu na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KPP Nowy Targ
Reklama
Zobacz także

Nowe fotele w kinie Śnieżka

Piątek, 29 września 2023 16:52

Didigoliada 2023

Piątek, 29 września 2023 15:02

Przebudowę szpitala czas zacząć (zdjęcia)

Piątek, 29 września 2023 10:45

Spektakle z regionalnym sznytem (zdjęcia)

Piątek, 29 września 2023 10:43

Problemy z telefonami w urzędzie

Czwartek, 28 września 2023 20:15
Reklama