• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 27 września 2023
  • Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Reklama
Informacje
Data: 18 września 2023, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 1134

Józef Filas z Rdzawki wybrany najlepszym sołtysem w województwie (zdjęcia)

Najlepszym Sołtysem Województwa Małopolskiego A. D. 2022 został Józef Filas z sołectwa Rdzawka. Doceniając pracę sołtysa Samorząd Województwa przekazał kwotę w wysokości 50 000 zł w formie dotacji na zadanie realizowane w w Rdzawce. Wręczenie nagrody odbyło się w Jawiszowicach k. Oświęcimia.

Nagrodę za 1. miejsce dla sołtysa z Rdzawki wręczyli Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Iwona Gibas i prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów Grzegorz Przybyło. Jest przyjęte, że zwycięski sołtys organizuje finał w przyszłym roku w swojej miejscowości.

W uroczystościach wraz z sołtysem uczestniczyli: burmistrz Leszek Świder, Koło Gospodyń Wiejskich w Rdzawce, przedstawiciele Rady Sołeckiej oraz zespół "Powicher".

Józef Filas na sołtysa został wybrany w 2009 roku w wyborach bezpośrednich i pełni tę funkcję nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Z jego inicjatywy wykonano chodnik na cmentarzu w Rdzawce, wspierał budowę chodnika w dolnej części wsi, angażuje się w budowę dróg osiedlowych i oświetlenie ról. Wielokrotnie organizował dożynki gminne w Rdzawce, dużą wagę przywiązuje do utrzymania jedności wsi. Należy do Ochotniczej Straży Pożarnej gdzie przez wiele lat wchodził w skład Zarządu. Swoje decyzje i plany konsultuje z Radą Sołecką. Zawsze służy pomocą i dobrą radą i jak sam mówi "... może czasem nie jestem w stanie pomóc, ale zawsze wysłucham".

Źródło: Organizatorzy
Reklama
Zobacz także
Reklama