• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 18 września 2023, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 657

Emisje obligacji w Polsce. Te spółki powinien znać każdy inwestor!

Obecnie w Polsce inwestowanie w obligacje korporacyjne cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeżeli więc stawiasz pierwsze kroki w świecie inwestycji, warto poznać chociaż kilku emitentów o wypracowanej pozycji na polskim rynku.

Czym są obligacje korporacyjne?


Obligacje korporacyjne emitowane są przez osoby prawne w formie przedsiębiorstw. Wraz ze sprzedażą papierów wartościowych zobowiązują się one do ich wykupu po ustalonej kwocie powiększonej o odsetki, które są naliczane według oprocentowania stałego lub zmiennego. Obligacje korporacyjne mogą przyjmować również formę zerokuponową.

Emisje obligacji tego typu podlegają przy tym przepisom określonym w ustawie o obligacjach. Same papiery wartościowe zalicza się do kategorii krótko-, średnio- i długoterminowych. Obligacje korporacyjne wyróżnia większe ryzyko inwestycji niż te Skarbu Państwa, jednak z drugiej strony mają one wyższy próg rentowności.

Kto może emitować obligacje firmowe?


W przypadku tego rodzaju dłużnych papierów wartościowych pula emitentów jest bardzo zróżnicowana. Emisji obligacji korporacyjnych podejmować się mogą m.in. podmioty prowadzące działalność gospodarczą, posiadające osobowość prawną oraz spółki komandytowo-akcyjne. Należy też zauważyć, że podmioty te chętnie korzystają z możliwości, jakie daje emisja obligacji, zwłaszcza jeśli mają już wypracowaną silną pozycję na rynku.

Na tych emitentów warto zwrócić uwagęZaczynając inwestycję w obligacje korporacyjne, szukaj tych pochodzących od renomowanych emitentów. Na stronie https://michaelstrom.pl/oferta/obligacje-korporacyjne znaleźć można wykaz prowadzących emisje obligacji korporacyjnych spółek współpracujących z domem maklerskim Michael / Ström. Możesz zainteresować się między innymi takimi podmiotami jak:

•KRUK S.A. – jeden z liderów zarządzania wierzytelnościami w Polsce i na terenie Europy. Regularnie prowadzi wielomilionowe emisje obligacji średnioterminowych.
•Kredyt Inkaso S.A. – jedna z czołowych spółek specjalizujących się w obsłudze wierzytelności w kraju. Emituje średnioterminowe obligacje o atrakcyjnym oprocentowaniu.
•Best S.A. – spółka działająca w branży windykacyjnej, od 1997 roku notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Proponuje obligacje średnioterminowe.
•Cavatina Holding S.A. – lider na rynku nieruchomości, działający w branżach deweloperskiej, inwestycyjnej i wykonawczej, emitujący obligacje średnioterminowe.
•Marvipol Development S.A. – warszawska firma deweloperska z ponad 25-letnim doświadczeniem i szeregiem znanych realizacji mieszkaniowych klasy premium i nie tylko. Emituje obligacje średnioterminowe.
•PragmaGO S.A. – emitent średnioterminowych obligacji i działająca od ponad 25 lat firma faktoringowa świadcząca usługi dla sektora MŚP.
•DL Invest GROUP PM S.A. – doświadczony inwestor i zarządca na rynku nieruchomości komercyjnych, działający w największych ośrodkach miejskich w kraju. Proponuje obligacje średnioterminowe.
•Unidevelopment S.A. – doświadczony deweloper działający w obszarze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. Oferuje publiczne obligacje średnioterminowe oraz obligacje niepubliczne.
•Victoria Dom S.A. – jeden z liderów na rynku deweloperskim w stolicy, posiadający ponad 25 lat doświadczenia i szerokie portfolio funkcjonalnych projektów. Emituje obligacje publiczne średnioterminowe i niepubliczne.

Artykuł sponsorowany.

Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama