• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 6 grudnia 2023
  • Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Reklama
Informacje
Data: 26 września 2023, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1064

Złodziej drzewa przyłapany na gorącym uczynku. 55-latek z Mszany Dolnej wyciął 9 jodeł

Na terenie lasu należącego do sołectwa miejscowości Lubomierz doszło do kradzieży drzewa. Sprawca kradzieży nie spodziewał się, że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko udali się na miejsce, znaleźli złodzieja i oddali w ręce policji.

W poniedziałek 18 września policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Mszany Dolnej, który dokonał wycięcia 9 sztuk drzewa gatunku jodła z lasu własności Urzędu Gminy w Mszanie Dolnej. Wartość wyciętych drzew to blisko 8 tysięcy złotych. Mężczyzna nie spodziewał się że został zarejestrowany przez fotopułapkę, dzięki której osoby opiekujące się sołeckim lasem szybko go znaleźli i oddali w ręce policji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do limanowskiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

55-latek usłyszał zarzut kradzieży. Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Ponadto policjanci ustalili, że nie była to jego pierwsza kradzież. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 5 sztuk drzewa typu jodła (o wartości około 7,5 tysiąca złotych) z prywatnego lasu. Trwa postępowanie w tej sprawie.

55-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Limanowa
Reklama
Zobacz także

Mszanicanki zaśpiewały na sesji

Wtorek, 5 grudnia 2023 19:23

Uruchomiono punkt informacji turystycznej

Wtorek, 5 grudnia 2023 15:49

Poradnia w nowym miejscu

Wtorek, 5 grudnia 2023 09:15
Reklama