• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 6 grudnia 2023
  • Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Reklama
Informacje
Data: 19 października 2023, Czwartek / Ilość wyświetleń: 251

Sztetl Mszana Dolna zaprasza na spotkanie

Już w najbliższy piątek 20 października zapraszamy na podsumowanie 2. edycji naszego projektu "Opowieść o cmentarzu żydowskim w Mszanie Dolnej".

Był to szereg działań wokół tego ważnego zabytku i praktycznie jedynego materialnego śladu po żydowskim życiu w naszym mieście. Ogromnie istotną częścią projektu było zaangażowanie wolontariuszy: porządkowanie, sprzątanie, poznawanie zasad zachowania, historii i symboliki nagrobków. Na cmentarzu odbyły się też warsztaty fotograficzne prowadzone przez Agnieszkę Traczewską - przygotowujemy wernisaż wystawy będącej ich pokłosiem. Pani Agnieszka obiecała przyjechać, by dokończyć przerwany gwałtowną ulewą, wykład. Planujemy także promocję 2. edycji naszej monografii o cmentarzu żydowskim, autorstwa Urszuli Antosz-Rekuckiej i Jolanty Kruszniewskiej. Została ona poprawiona i poszerzona o dodatkowe rozdziały: o Mszanie Dolnej i wkładzie żydowskich mieszkańców w jej historię oraz o dwóch innych miejscach pochówku Żydów - ofiar Zagłady w naszym mieście.

Czekamy na was 20.10.2023 r. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, ul. Piłsudskiego 58 a. Szczególne zaproszenie dla uczestników warsztatów - będzie można podziwiać wasze prace, wydajemy także pamiątkowy, powarsztatowy folder. Liczymy też na obecność wolontariuszy, którzy poświęcili wiele godzin bezinteresownej pracy, by zadbać o to ważne dla naszego miasta miejsce, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatnie egzemplarze monografii oraz folder z warsztatów fotograficznych.

Sztetl Mszana Dolna
Reklama
Zobacz także

Mszanicanki zaśpiewały na sesji

Wtorek, 5 grudnia 2023 19:23

Uruchomiono punkt informacji turystycznej

Wtorek, 5 grudnia 2023 15:49

Poradnia w nowym miejscu

Wtorek, 5 grudnia 2023 09:15
Reklama