• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 31 października 2023, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2946

Co z tanimi mieszkaniami na Zaborni?

- Środki mamy przyznane. Jak zostaną przelane, zostanie ogłoszony przetarg. Mamy wszystkie pozwolenia i czekamy - powiedział na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju burmistrz Leszek Świder pytany, dlaczego wciąż nie ruszyła budowa bloku z tanimi mieszkaniami dla młodych na miejskiej działce na Zaborni w ramach projektu SIM.

Nowoczesne budownictwo społeczne SIM to wspólna inicjatywy Gminy Rabka-Zdrój i Krajowego Zasobu Nieruchomości. Jego celem jest budowa mieszkań dla młodych. Przy ulicy Kilińskiego mają powstać 54 lokale mieszkalne. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2024 rok. Nabór wniosków zakończył się prawie rok temu, ale inwestycja wciąż nie ruszyła.

- Wszystko stoi. Byłam na miejscu, trawa rośnie, nic się nie dzieje. Ludzie powpłacali pieniądze, miasto zainwestowało, a tu nic - stwierdziła na sesji radna Aleksandra Koper.

Burmistrz Leszek Świder przekazał, że spółka wciąż czeka na pieniądze na rozpoczęcie inwestycji. Chodzi o 8 mln zł. - Złożyliśmy wniosek o środki, są przyznane. Jak zostaną przelane, zostanie ogłoszony przetarg - poinformował.

mr/
Reklama
Zobacz także
Reklama