• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
  • Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Reklama
Wiadomości
Data: 5 grudnia 2023, Wtorek / Ilość wyświetleń: 2123

Apel mieszkańców o remont ulicy Poniatowskiego

RABKA-ZDRÓJ: Mieszkańcy Słonego zwrócili się do władz miasta z prośbą o remont dalszego odcinka ulicy Poniatowskiego. Chodzi o końcowy odcinek od byłego wyciągu na Maciejowej w górę. - Dokąd będziemy czekać? Głosowaliście przed chwilą o pieniądzach na kastrację kotów, a na drogę nie ma - mówili zdenerwowani.

Mieszkańcy przypominają, że podczas tegorocznej powodzi górny odcinek ulicy uległ zniszczeniom. Droga od lat nie była remontowana, jest w złym stanie. - Pan burmistrz pozyskał środki, aby został wykonany remont na odcinku ok. 500 metrów, od wyciągu, natomiast odcinek dalszy o długości 330 metrów nadal nie został uwzględniony w remoncie. To odcinek, który został najbardziej uszkodzony przez powódź - mówiła na sesji przedstawicielka mieszkańców Słonego prosząc radnych, aby inwestycję tę uwzględnili w budżecie na 2024 rok.

Mieszkańcy podkreślali, że już w listopadzie złożyli wniosek w tej sprawie, na miejscu był burmistrz Leszek Świder, radny Paweł Rogowiec, ale do dziś nie dostali odpowiedzi w tej sprawie.

- Co do tego, że ta inwestycja jest potrzeba, to ja nie mam wątpliwości - powiedział burmistrz. Jak dodał, udało się pozyskać pieniądze tylko na pierwszą część drogi. Służby Wojewody Małopolskiego, które szacowały straty w infrastrukturze drogowej na terenie miasta, nie zakwalifikowały tego odcinka dofinansowania. Zdaniem burmistrza, w budżecie miasta może być trudno znaleźć pieniądze na dalszą przebudowę, bo miasto czekają wysokie wydatki w edukacji. - Zrobię jednak wszystko, żeby na zewnątrz znaleźć ten pieniądze, bo my w budżecie ich nie mamy. Nie neguję tego, bo ona jest konieczna - podkreślił.

Mieszkańcy byli zbulwersowani faktem, że służby wojewody przyznały pieniądze z tzw. powodziówek na remont dróg których nie zniszczyła powódź. Nie otrzymali zapewnienia, że w budżecie znajdą się pieniądze na przebudowę ich drogi. Mieszkańcy zaprosili radnych, żeby przyjechali na miejsce i sami zobaczyli, w jakim stanie jest droga.

Radna Aleksandra Koper zadeklarowała, że bliżej przyjrzy się sprawie - czy ten odcinek był brany pod uwagę komisję wojewody i czy ktoś w ogóle wskazał tę drogę do dofinansowania. - To też jest rola urzędu, żeby wskazać, które drogi powinny być robione w pierwszej kolejności - stwierdziła.

Leszek Świder zadeklarował rozmowy o przebudowie drogi ze spółkami wodną i leśną.

mr/
Reklama
Zobacz także

Zmarł założyciel Blachotrapezu

Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 10:51

Duża zmiana w gminie Mszana Dolna. Wójt przegrał

Niedziela, 21 kwietnia 2024 23:43

53-latek miał zawał w schronisku na Maciejowej

Niedziela, 21 kwietnia 2024 11:17
Zaproszenia
Zdjęcia
Ogłoszenia
Reklama