• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 kwietnia 2024
  • Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Reklama
Wiadomości
Data: 5 grudnia 2023, Wtorek / Ilość wyświetleń: 670

Mszanicanki zaśpiewały na sesji

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49. Limanowskiej Słazie. Zajęcie pierwszego miejsca w kategorii dorosła grupa śpiewacza niesie za sobą jeszcze kolejny „awans”, mianowicie możliwość występu na „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ponadto Pani Barbara Stożek występująca jako solistka zajęła pierwsze miejsce w kategorii śpiewu solowego i również zdobyła podobną nominację, tak jak grupa: możliwość występu na „Sabałowych Bajaniach”. Skład zespołu stanowią: Barbara Stożek, Barbara Łabuz, Maria Sochacka, Anna Sochacka, Józefa Łabuz, Bożena Grochowska, Teresa Pogwizd.
Na sesji panie pojawiły się w pełnym składzie i uraczyły wszystkich swoim śpiewaniem. W pięknych strojach zaprezentowały zwycięski utwór nawiązujący do ograbka, czyli zwyczaju podczas żniw, kiedy zbierało się ostatnie kłosy zboża do wieńca dożynkowego. Przewodniczący Rady Michał Liszka wraz z Burmistrz Miasta Anną Pękałą wręczyli okolicznościowe dyplomy oraz dodatkową nagrodę finansową dla całego zespołu. Przewodniczący Rady podziękował za ogrom pracy, wkład w kulturę regionu, podtrzymywanie tradycji i za przykład na młodszych pokoleń.

Niejednokrotnie pisaliśmy do wysokich miejscach zarówno zespołu jak i Barbary Stożek występującej jako solistka, jednak można powiedzieć, że mieliśmy jeszcze, ukryty dodatkowy cel w tym zaproszeniu. Poza gratulacjami chcieliśmy złożyć życzenia Pani Barbarze, która w listopadzie obchodziła okrągłe, dostojne urodziny. Życzymy niezmienne dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności oraz nieustającej twórczej energii, bo jak sami się przekonaliśmy, do występów nie trzeba naszych Pań mocno namawiać – od razu zaśpiewają! Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Źródło: UM Mszana Dolna
Reklama
Zobacz także

"Święcone" u Podhalan (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 17:29

Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska (zdjęcia)

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 17:26

Policjanci na pikniku

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 16:09

Koncert zespołu RENESANS

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 13:58
Reklama