• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości
Data: 12 lutego 2024, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 939

Zebranie sprawozdawcze w OSP Ponice (zdjęcia)

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Ponicach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2023. Otwarcia zebrania dokonał prezes dh Czesław Rapacz. Następnie prezes powitał strażaków i przybyłych gości: burmistrza Leszka Świdra, prezesa Miejsko-Gminnego Związku OSP druha Jacka Klinowskiego, radną Małgorzatę Hoim oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Wiolettę Wróbel.

Sprawozdanie za 2023 r. odczytał naczelnik dh Paweł Kościelniak. Potem po kolei zaprezentowano sprawozdania finansowe, z pracy komisji rewizyjnej oraz projektu planu działalności i planu finansowego na rok 2024. W głosowaniu zarząd otrzymał jednomyślnie absolutorium.

- Chciałbym pogratulować zarządowi absolutorium. W ubiegłym roku było tu dużo pracy. Dużo zrobiliście pracy społecznej i za to dziękuję. Dzięki waszej pracy udało się zrobić więcej niż gdyby gmina robiła to sama - powiedział burmistrz Leszek Świder. - Chcę również podziękować za udział w akcjach. Ubiegły rok dał się nam we znaki, Dzięki temu, że wszystkie jednostki OSP wzięły udział, udało się nam dużo uratować infrastruktury miejskiej i prywatnej. Dzięki temu straty naszych mieszkańców były mniejsze. Dziękuję też za udział w uroczystościach gminnych. Wasza obecność jest podkreśleniem tego, że jesteśmy wspólnotą. Burmistrz zadeklarował dalsze wsparcia dla OSP i realizacją wspólnych projektów, w tym pomoc w zakupie sprzętu i wyposażenia oraz w sprawie pozyskania nowego samochodu dla jednostki.
Reklama
Zobacz także
Reklama