• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 5 kwietnia 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 1035

Sztuka w Centrum Zdrowia i Urody (zdjęcia)

W Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rabce-Zdroju, mieszczącej się w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego, odbył się wernisaż prac malarskich Natalii Bachorczyk i Sary Szeligi. Swój talent muzyczny podczas wernisażu zaprezentowała również Julia Chrustek.

Wernisaż otworzyła dyrektor biblioteki w Nowym Sączu Alina Marek, która powitała zgromadzonych gości wernisażu. Gość wernisażu burmistrz Leszek Świder powiedział, że cieszy go, iż w Rabce-Zdroju są miejsca, w którym prezentowane są talenty mieszkańców naszego miasta i nie tylko. - Jestem pełen uznania dla talentu plastycznego i dla prezentowanych prac – podkreślił. Wyraził też zadowolenie z faktu, że wernisaż zgromadził tak liczną widownię. - Cieszę się, że mogę wziąć udział w tym wydarzeniu i ma nadzieję, że wiele osób będzie miało możliwość podziwiać waszą pracę - dodał. Podziękował też bibliotece za rozwijanie swojej oferty dla mieszkańców Rabki-Zdroju i otwieranie się na sztukę. - Mam nadzieję, że to dopiero początek. Wystawa będzie obecna w Zakładzie Przyrodoleczniczym do 20 kwietnia.

Autorki o sobie:

Nazywam się Natalia Bachorczyk, sporo osób kojarzy mnie pod moim artystycznym pseudonimem “Natalie Art”, aktualnie kończę edukację w I Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju. W maju piszę maturę, a dalsze plany związane z moim kształceniem są powiązane ze studiami artystycznymi w Krakowie, chciałabym rozwijać się w obszarze swojej pasji. Tworząc wyrażam siebie, a dzięki sztuce mogę się zagłębić w poznawaniu otaczającego mnie świata. Na swoim koncie mam kilka nagród w ogólnopolskich konkursach artystycznych takich jak: organizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą konkurs “Zobaczyć matematykę”, gdzie moja praca pt. “Kwiat Geometrii” wykonana techniką string art zajęła drugie miejsce. Dzięki swojej działalności w social mediach głównie na Tiktoku i Instagramie @natalie_art mogłam nawiązać współpracę z wieloma firmami do których należy m. in. szwajcarska firma artystyczna Caran dache, Faber-Castell a także z producentem tabletów graficznych XP-PEN. Miałam przyjemność również projektować grafiki dla Organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, jak również projekty biżuterii dla Mennicy Bydgoskiej. W swoim życiu kieruje się mottem Walta Disneya- “Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. Dlatego nie bójmy się spełniać swoich marzeń, niekiedy dążenie do nich jest procesem długim i pracochłonnym - lecz jeśli jest trudno, oznacza to, że warto do nich dążyć.

Nazywam się Sara Szeliga, mam 20 lat i pochodzę z małej miejscowości Bielanka. Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu. W 2023 roku zdobyłam tytuł zawodowy - Plastyk, ze specjalizacją ceramiki artystycznej. Brałam udział w kilku wystawach zbiorowych w tym poplenerowych oraz pokonkursowych były to m.in. „Ukraińskie ślady w Krakowie” czy „Biennale Dyplom 2022-2023. XVI Ogólnopolski Przegląd Wyróżnionych Prac Dyplomowych Makroregionu Południowo- Wschodniego” w Rzeszowie, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Do osiągnięć zaliczam także II miejsce w Konkursie Plebiscytowym na Talent Roku 2023 województwa małopolskiego, organizowanym przez Gazetę Krakowską. Moja pasja do sztuki wyraża się poprzez tworzenie unikalnych i oryginalnych dzieł, które odzwierciedlają moją wrażliwość, emocje oraz wyobraźnię. Sztuka jest nieodłączną częścią mojego życia. Jestem zwolenniczką ciągłego rozwoju artystycznego, nie tylko rysuje, maluje, rzeźbie, ale też wypalam grafiki w drewnie. Od jakiegoś czasu działam w mediach społecznościowych, gdzie aktywnie pokazuje swoją twórczość. W październiku tego roku rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, na kierunku Ochrona Dóbr Kultury. Nauka w tym Instytucie, pozwala mi na głębsze zrozumienie procesów kulturowych, dziejów sztuki oraz daje możliwości na obcowanie z zabytkami, z którymi wiąże swoją przyszłość zawodową.
Reklama
Zobacz także
Reklama