• Gorczański Portal Informacyjny
  • Poniedziałek, 20 maja 2024
  • Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Reklama
Wiadomości
Data: 5 kwietnia 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 2315

Brutalni bracia napadli na małżeństwo w Skawie. 86-latka kopali i bili po głowie, jego żonie wyrwali obrączkę

21 i 32-latek pobili siedzące na ławce w Skawie małżeństwo, a następnie ukradli im portfel z dokumentami i biżuterię. Sprawcy bardzo szybko zostali ustaleni i zatrzymani przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, a skradzione rzeczy zostały odzyskane. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W świąteczny poniedziałek około godziny 18, policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymali zgłoszenie o rozboju. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali ranną kobietę i mężczyznę. Policjanci w rozmowie ustalili, że małżeństwo odpoczywało na ławce. W pewnym momencie zostali zaatakowani przez dwóch młodych mężczyzn. Napastnicy najpierw kopali i bili po głowie 86-latka, a następnie ukradli mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Mężczyźni pobili także 57-letnią żonę mężczyzny, ściągnęli z jej palca pierścionek i obrączkę, po czym uciekli.

Małżonkowie po udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej zostali przewiezieni do szpitala. Po ustaleniu wizerunku oprawców policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawców. Analiza monitoringów i podjęte intensywne czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy na trop dwóch braci z województwa mazowieckiego, a mieszkających w Skawie. Po niespełna czterech godzinach 21 i 32-latek byli już w rękach policjantów, a skradzione mienie zostało odzyskane.

Bracia zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania, gdzie schowali się przed policjantami w łazience. Przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli skradzione dokumenty i kartę bankomatową 86-latka, a na ławie w pokoju skradzioną biżuterię. Łączna suma skradzionych rzeczy oszacowano na ponad 4 tysiące złotych. 21 i 32-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej. Komendy. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec braci tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo, grozi im kara pozbawienia wolności od 2 nawet do 15 lat.

Źródło: KPP Nowy Targ, mr/
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama