• Gorczański Portal Informacyjny
  • Środa, 22 maja 2024
  • Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
Reklama
Wiadomości
Data: 5 kwietnia 2024, Piątek / Ilość wyświetleń: 1658

Podsumowanie kampanii wyborczej Roberta Wójciaka kandydata na burmistrza Rabki-Zdroju(Materiał wyborczy KWW Roberta Wójciaka)

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Rabki-Zdroju, W dniu 7 kwietnia 2024 roku będziemy wybierać swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju oraz Burmistrza Rabki-Zdroju. Jest to kluczowy moment w kształtowaniu przyszłości naszej gminy. Jako Wasz kandydat na Burmistrza, chcę prosić o Wasze wsparcie i głosy w nadchodzących wyborach na mnie i kandydatów na Radnych z mojego Komitetu Wyborczego.

Wiedza, Doświadczenie i Sprawczość są to mocne strony mojego charakteru oraz sposób mojego działania w życiu zawodowym. Wykształcenie techniczne, praca w sektorze prywatnym, największe bo 12 letnie doświadczenie w zarządzaniu Gminą, a obecnie Spółką PEC Geotermia Podhalańska daje mi możliwość skutecznego i sprawnego działania w wielu obszarach i dziedzinach rozwoju naszej pięknej miejscowości. Jeśli dzięki Państwa głosom zostanę Burmistrzem Rabki-Zdroju, to nie będę musiał poznawać specyfiki pracy w samorządzie, tylko już od pierwszych dni przystąpię aktywnie do realizacji mojego programu wyborczego oraz do realizacji Państwa postulatów, które były poruszane na spotkaniach.

Wybory te są też bardzo ważne dla Rabki-Zdroju, gdyż lata 2024 - 2030 to będzie czas na wykorzystywanie środków z Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Ważne jest skuteczne i efektywne wykorzystanie tych środków. Rabki nie stać na przedłużające się i źle wykonywane inwestycję.

Mój program wyborczy jest realny, obejmuje szeroki zakres inwestycji mających na celu rozwój turystyczno-rekreacyjny Rabki-Zdroju i inicjatywy mające na celu poprawę życia mieszkańców. Chcę działać razem z Wami aby Nasza Gmina była jeszcze lepsza, bardziej przyjazna i rozwijała się zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Priorytet to odbudowa Szpitala Miejskiego wraz z przywróceniem oddziału Okulistyki, Rehabilitacji oraz pacjentów wentylowanych mechanicznie na ZOL-u. Dodatkowo, poszerzenie świadczeń o stację dializ oraz wybudowanie nowoczesnej przychodni dla istniejących gabinetów specjalistycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Moje działania będą skierowane na stworzenie miejsca dziennego pobytu dla osób starszych oraz Centrum Integracji dla Opiekunów osób ze szczególnymi potrzebami. W zakresie infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej planuję wybudowanie krytego Basenu - mini Aqua Parku, modernizację lodowiska oraz powstanie toru saneczkowego. Zainwestujemy w budowę ścieżek rowerowych i tras narciarstwa biegowego, a także w budowę Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1. Planuję również stacje obsługi i ładowania rowerów elektrycznych oraz dokończenie zagospodarowania Rynku wraz z zapleczem sanitarnym. W obszarze infrastruktury transportowej moje działania obejmą natychmiastowe przywrócenie przejazdu ulicą Zakopiańską w kierunku Chabówki, budowę chodnika wzdłuż drogi w Chabówce oraz kontynuację modernizacji infrastruktury drogowej w całej gminie. Dodatkowo planuję wybudowanie parkingu przy Al. Tysiąclecia oraz odbudowę mostów i kładek na Słonce. W obszarze infrastruktury kulturalnej i społecznej planuję rozbudowę Kina „Śnieżka”, renowację willi „Warszawa” oraz innych zabytków, lepsze wykorzystanie Amfiteatru i infrastruktury stadionu miejskiego, aktywizację młodzieży w projekty rozwojowe naszej gminy oraz współpracę z Młodzieżową Radą Miejską. W moim programie jest również wspólna promocja Rabki-Zdroju oraz wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, Stowarzyszeń działających w gminie oraz Kół Gospodyń Wiejskich. W obszarze ochrony środowiska i efektywności energetycznej planuję wykonanie odwiertu badawczego w celu stwierdzenia możliwości rozwoju geotermii w Rabce-Zdroju oraz wykorzystanie pomp ciepła do ogrzewania obiektów użyteczności publicznej.

Jeśli chcecie Państwo zmiany na lepsze i nie zgadzacie się na akceptowanie szerzenia mowy nienawiści, hejtu, agresji i arogancji w lokalnych mediach społecznościowych apeluje do Was o aktywny udział w nadchodzących wyborach. Wasz głos ma ogromne znaczenie.

Z poważaniem

Robert Wójciak - Kandydat na Burmistrza Rabki-Zdroju


Komitet Wyborczy Wyborców Roberta Wójciaka
Reklama
Zobacz także

Dzień Dziecka w Teatrze Lalek "Rabcio"

Środa, 22 maja 2024 11:01

Konkurs Pięknego Czytania

Środa, 22 maja 2024 07:04

Nominacje dyrektorskie

Wtorek, 21 maja 2024 19:18
Reklama