• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości
Data: 15 kwietnia 2024, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 974

Policjanci na pikniku

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wzięli udział w pikniku charytatywnym na rzecz pogorzelców z Chabówki, którzy pod koniec marca br. stracili swój dom w pożarze. Impreza w miejscowym amfiteatrze odbyła się pod hasłem "Pożar minął, wsparcie nie ustaje. Rabka murem dla poszkodowanych w pożarze!".

Podczas pikniku organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, były koncerty lokalnych zespołów, swoje stoiska wystawiły służby mundurowe i koła gospodyń wiejskich. Impreza miała jeden szczytny cel. Pomoc pogorzelcom z Chabówki, którzy stracili swój dom w pożarze. Podczas zdarzenia poszkodowana została jedna osoba nie wymagająca hospitalizacji. W pomoc dla poszkodowanych włączyli się również dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój. Policyjne stoisko profilaktyczno-informacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzielnicowi wręczali ulotki, broszury, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa, a także materiały dotyczące zagrożeń w sieci. Nie mogło zabraknąć także tematyki związanej z bezpieczeństwem na drodze. Policjanci przygotowali konkursy, a najmłodsi bardzo dzielnie odpowiadali na pytania mundurowych z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci mogły poznać pracę policjanta i zobaczyć, a nawet przymierzyć elementy służbowego wyposażenia funkcjonariusza. Bardzo chętnie też pozowały do pamiątkowych zdjęć, a siadając za kierownicą policyjnego radiowozu mogły poczuć się jak prawdziwy policjant. Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, mogły dowiedzieć się jak wygląda procedura przyjęcia do służby, poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz praca w poszczególnych wydziałach.

Podczas imprezy promowano także narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób za pomocą mapy zgłosić zagrożenie w rejonie miejsca zamieszkania lub pobytu. W rozmowie z osobami starszymi, funkcjonariusze przestrzegali przed oszustwami metodami m.in. na wnuczka i na policjanta. Seniorzy otrzymywali również ulotki informujące o metodach i sposobach działania oszustów.

Źródło: KPP Nowy Targ
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama