• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości
Data: 7 maja 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1758

Pożegnanie radnych. "Rada gminy nie powinna być miejscem politycznych kłótni"

RABKA-ZDRÓJ: - Gratulując nowo wybranym radnym Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju jednocześnie gorąco apelujemy o wspólne działanie na rzecz Gminy i naszych mieszkańców. Można się spierać, mieć różne pomysły na najpilniejsze prace, ale tylko wspólne działanie spowoduje, że prędzej czy później te zadania zostaną wykonane. Każda kłótnia opóźnia, a czasami wręcz uniemożliwia te działania - napisali w liście pożegnalnym, przekazanym Gorce24.pl, odchodzący radni kadencji 2018-2024 Małgorzata Hoim, Józefa Śmietana, Dorota Majerczyk i Michał Skowron.

Oto cały list:

- Szanowni Państwo, w związku z zakończeniem pełnienia funkcji radnych miejskich Rabki-Zdroju kadencji 2018-2024 chcielibyśmy podziękować wszystkim mieszkańcom, pracownikom urzędu miejskiego, jednostkom organizacyjnym oraz spółkom miejskim za 5,5 roku wspólnych działań i pracy na rzecz rozwoju gminy.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Leszkowi Świdrowi za cierpliwość w realizacji swojej wizji rozwoju Rabki-Zdroju, która stała się także naszą wizją. To była bardzo trudna i burzliwa kadencja, ale pomimo tego była najbardziej rozwojową kadencją ostatnich dwudziestu lat. Z tym większą przyjemnością gratulujemy burmistrzowi zwycięstwa w zakończonych wyborach bo te zmiany muszą być kontynuowane.

Przez cały okres bycia radnymi chcieliśmy stabilizacji i merytorycznej dyskusji nad problemami, które poprawiałyby funkcjonowanie gminy i ułatwiałyby życie jej mieszkańców. Nie wszystkie decyzje były łatwe, ale zawsze były podejmowane z myślą o bezpieczeństwie finansowym gminy i długoterminowymi korzyściami dla mieszkańców. Pewnie cześć tych korzyści będzie widoczna w przyszłości, jak nowy szpital czy utrzymanie ceny odbioru śmieci na obecnym poziomie. Jesteśmy przekonani, że wraz z burmistrzem wykorzystaliśmy większość możliwości, jakie dawały fundusze i instytucje zewnętrzne do finansowania prorozwojowych inwestycji w naszych miejscowościach. Na pewno można było zrobić więcej, ale tylko w sytuacji wspólnego działania radnych, bo rada gminy nie powinna być miejscem politycznych kłótni. Niestety my takiej możliwości nie mieliśmy. I to jest właśnie drugie przesłanie, które chcieliśmy przekazać.
Gratulując nowo wybranym radnym Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju jednocześnie gorąco apelujemy o wspólne działanie na rzecz Gminy i naszych mieszkańców. Można się spierać, mieć różne pomysły na najpilniejsze prace, ale tylko wspólne działanie spowoduje, że prędzej czy później te zadania zostaną wykonane. Każda kłótnia opóźnia, a czasami wręcz uniemożliwia te działania.

Szanowni Państwo, to był zaszczyt reprezentować Was w Radzie Miejskiej. Pozostajemy dalej w naszej społeczności, deklarujemy dalsze wspieranie wszystkich działań, które Naszej Rabce służą. Doświadczenia ostatniej kadencji pokazują, że nie powinniśmy się dać dalej dzielić. Wszystkim składamy życzenia pomyślności i realizacji wspólnych celów.

Z wyrazami szacunku,
Radni kadencji 2018-2024
Małgorzata Hoim
Józefa Śmietana
Dorota Majerczyk
Michał Skowron
Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama