• Gorczański Portal Informacyjny
  • Sobota, 18 maja 2024
  • Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Reklama
Wiadomości
Data: 15 maja 2024, Środa / Ilość wyświetleń: 3104

Akcja ratownicza GOPR na budowie linii kolejowej z Chabówki do Rabki-Zaryte

W poniedziałek 13 maja po godzinie 9 na numer alarmowy kierownik budowy zgłasza zaginięcie dwóch pracowników wskutek osunięcia gruntu przy robotach ziemnych. Nocny opad deszczu zamienił lokalny strumyk w górski potok przez co nastąpiło podmycie i oberwanie robót ziemnych na pracujących poniżej pracowników.

Z racji dużej ilości zdarzeń pozostałych służb dyspozytor kieruje do akcji Grupę Podhalańską GOPR wraz z psami tropiącymi – w charakterze górskim scenariusz prawdopodobny, lecz tym razem są to działania szkoleniowe w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa organizowane przez firmę Budimex SA.

Tydzień Bezpieczeństwa jest to inicjatywa podczas, której co roku organizowane są różne aktywności mające na celu propagować bezpieczeństwo pracy i przestrzeganie zasad BHP. W tym roku firma Budimex SA wraz z Grupą Podhalańską GOPR przygotowała scenariusz w którym pod ziemią znalazły się dwie osoby. Akcja była bardzo realistyczna, zespół ratunkowy nie znał scenariusza a pod ziemią znalazły się dwie żywe osoby.

Materiał prasowy Budimex

Reklama
Zobacz także

Majówka na Garncarskiej

Piątek, 17 maja 2024 21:02

Komisje ukonstytuowane

Piątek, 17 maja 2024 19:52
Reklama