• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 16 maja 2024, Czwartek / Ilość wyświetleń: 3820

Prezesi i dyrektorzy do wymiany? Burmistrz podaje nazwiska

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder powiedział w rozmowie z portalem Gorce24.pl, którzy prezesi i dyrektorzy utrzymają stanowiska, a gdzie dojdzie do zmian. W planach są dwie poważne zmiany.

Wczoraj pisaliśmy, że burmistrz zaproponował stanowisko zastępcy Rafałowi Hajdyle i czeka na jego decyzję. Na razie planuje pracować bez zastępcy.

Sekretarz Robert Wodziak ma pozostać w urzędzie. Tu nowo wybrany włodarz nie planuje zmian.

Nie będzie również zmian na stanowiskach prezesa Zakładów Komunalnych, Centrum Kultury Sportu i Promocji czy Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

- Witold Latusek ma za zadanie dokończyć budowę szpitala - mówi burmistrz. Z kolei pracę Centrum Kultury Sportu i Promocji ma wspomóc Rada Kultury i Rada Sportu, którą planuje się powołać, jako ciało o charakterze doradczym. Przed Zakładami Komunalnymi, dodaje, kolejne wyzwania.

Do zmian dojdzie z pewnością na stanowisku kierownika Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju. Dotychczasowy szef Tomasz Rajca został wybrany na wójta gminy Raba Wyżna. Burmistrz widzi na tym stanowisku dotychczasowego zastępcę Barbarę Jaromin, która ma objąć to stanowisko.

Podobnie sprawa wygląda w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Prezes Bartosz Leksander został wójtem Spytkowic. - Naturalnym kandydatem do objęcia po nim stanowiska jest Jan Śmiałek (na zdjęciu), przewodniczący rady nadzorczej. To osoba z dużym stażem pracy zakładzie, z ogromną wiedzą i kompetencjami - podkreśla burmistrz.

mr/
Reklama
Zobacz także

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37

Koncert Szkoły Muzycznej (video i zdjęcia)

Piątek, 14 czerwca 2024 08:48
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama