• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 16 maja 2024, Czwartek / Ilość wyświetleń: 3895

Prezesi i dyrektorzy do wymiany? Burmistrz podaje nazwiska

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder powiedział w rozmowie z portalem Gorce24.pl, którzy prezesi i dyrektorzy utrzymają stanowiska, a gdzie dojdzie do zmian. W planach są dwie poważne zmiany.

Wczoraj pisaliśmy, że burmistrz zaproponował stanowisko zastępcy Rafałowi Hajdyle i czeka na jego decyzję. Na razie planuje pracować bez zastępcy.

Sekretarz Robert Wodziak ma pozostać w urzędzie. Tu nowo wybrany włodarz nie planuje zmian.

Nie będzie również zmian na stanowiskach prezesa Zakładów Komunalnych, Centrum Kultury Sportu i Promocji czy Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

- Witold Latusek ma za zadanie dokończyć budowę szpitala - mówi burmistrz. Z kolei pracę Centrum Kultury Sportu i Promocji ma wspomóc Rada Kultury i Rada Sportu, którą planuje się powołać, jako ciało o charakterze doradczym. Przed Zakładami Komunalnymi, dodaje, kolejne wyzwania.

Do zmian dojdzie z pewnością na stanowisku kierownika Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju. Dotychczasowy szef Tomasz Rajca został wybrany na wójta gminy Raba Wyżna. Burmistrz widzi na tym stanowisku dotychczasowego zastępcę Barbarę Jaromin, która ma objąć to stanowisko.

Podobnie sprawa wygląda w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji. Prezes Bartosz Leksander został wójtem Spytkowic. - Naturalnym kandydatem do objęcia po nim stanowiska jest Jan Śmiałek (na zdjęciu), przewodniczący rady nadzorczej. To osoba z dużym stażem pracy zakładzie, z ogromną wiedzą i kompetencjami - podkreśla burmistrz.

mr/
Reklama
Zobacz także
Reklama