• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 28 maja 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 3461

Rozmawiali o przebiegu nowej drogi Zabornia - Chyżne

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące prezentacji nowych, proponowanych przez inwestora, którym jest GDDKiA, wariantów przebiegu drogi DK7 (Chyżnianka). Obecni na spotkaniu mieszkańcy w zdecydowanej większości opowiedzieli się za wersją biegnącą po zachodniej stronie Spytkowic.

Fot. Adam Sawina
Mieszkańcy otrzymali możliwość wyrażenia opinii oraz zadania pytań, a także szansę wskazania na przygotowanych ankietach preferowanego nowego przebiegu DK7.

Na spotkaniu udostępniono mapę przedstawiającą cztery warianty (A do D). Mieszkańcy oraz wójt gminy Tomasz Rajca uważają, że najbardziej korzystny dla Raby Wyżnej jest wariant żółty - B lub pomarańczowy - D. W pozostałych wariantach węzeł drogowy ma zostać zlokalizowany w okolicy Kaplicy Trzeciego Upadku, co z uwagi na bliskość istniejących zabudowań jednorodzinnych z pewnością wpłynie na pogorszenie komfortu życia mieszkańców, a dodatkowo ograniczy okoliczne tereny pod możliwą przyszłą zabudowę mieszkaniową. Co ważne, te dwa warianty umożliwiają włączenie planowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich obwodnicy Raby Wyżnej, nad którą w obecnej chwili zamrożono dalsze prace (do momentu wyboru nowej trasy DK7).

W wariancie żółtym i pomarańczowym węzeł drogowy na DK7 zlokalizowany będzie bliżej miejscowości Wysoka umożliwiając tym samym połączenie drogowe z sąsiednim Powiatem, co również otwiera możliwość wygodnego dojazdu do Jordanowa. Najbliższy węzeł drogowy zlokalizowany będzie w obecnym przebiegu, czyli tak naprawdę 4 km od miejscowości Raba Wyżna.

Obecny przebieg DK7 zostanie utrzymany, ale prawdopodobnie po zakończeniu prac klasa drogi zostanie obniżona.

Mat. prasowy
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama