• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 28 maja 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 997

Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy ze Wspólnotą V

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wraz z nimi 44. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. My, Wspólnota V już teraz zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi. Wyruszamy z czterech miejscowości – z Mszany Dolnej, Myślenic, Gdowa, Niepołomic i przez 6-8 dni (w zależności od grupy) idziemy do Matki Bożej.

Fot. Aleksandra Krzan
Pielgrzymka to tydzień, podczas którego znajdujemy czas na rzeczy, które są naprawdę ważne. Znajdujemy czas dla Boga i dla osób będących blisko nas. Mamy czas na modlitwę (również muzyką, bo – jak wiadomo – kto śpiewa, ten dwa razy się modli), chwilę refleksji, wielki entuzjazm oraz wiele rozmów z poznanymi ludźmi. W czasie pielgrzymki tworzymy wielką rodzinę, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową, a do wszystkich zwracamy się „Bracie”, „Siostro”. Towarzyszy nam wspaniała atmosfera. To tutaj poznajemy wiele osób, nawiązujemy przyjaźnie, które trwają lata.

Co wyróżnia naszą Wspólnotę? Na pewno to, że słychać nas mocno, kiedy przechodzimy przez kolejne miejscowości Siła głosu naszych muzycznych i pielgrzymów jest nie do podrobienia! To u nas śpiewa się (i tańczy) nawet idąc pod górę! Śmiejemy się mimo zmęczenia i zapominamy, że bolą nas nogi. Jesteśmy bardzo roztańczoną grupą. Mamy pogodne wieczorki, na których już nikt nie pamięta ile kilometrów przeszedł, a o budziku na kolejny dzień na pewno jeszcze nie myśli. Co więcej? Mamy wspaniałą bazę, która zapewnia nam siły na dalszą drogę – mowa tutaj o kiełbaskach, hot-dogach i karczku, który nie raz był motywacją do przyspieszenia kroku i dotarcia szybciej na postój. Dzięki naszym Mistrzom Grilla każdy jest najedzony, a czasami możemy się poczuć jak na wakacjach. Fakt, że podczas dobrej pogody zdarzają się temperatury jak z Wysp Kanaryjskich.

Koniec pielgrzymki (11.08) jest jednym z najbardziej wyjątkowych dni w ciągu całego roku. Jest to moment ogromnej radości i wzruszenia, kiedy po kilku dniach ciągłej wędrówki docieramy przed Oblicze Matki Bożej. Składamy Jej intencje, z którymi wędrowaliśmy. Niejedna osoba to właśnie wtedy podejmuje decyzję o pielgrzymowaniu również w kolejnym roku.

Jeszcze raz zachęcamy, by wyruszyć z nami do Mamy! Wszystkie osoby, które chcą podjąć wyzwanie i te, które chcą pielgrzymować z nami duchowo – zapraszamy na nasze media społecznościowe. To tutaj możecie zobaczyć jak wygląda nasza pielgrzymka „od kuchni”, obejrzeć zdjęcia z poprzednich lat, przeczytać kilka ciekawostek. Wkrótce pojawią się informacje o zapisach, a w sierpniu obiecujemy najlepszą relację z drogi.

Dołącz do nas na Facebooku i Instagramie!

https://www.facebook.com/PPKWspolnotaV
https://www.instagram.com/ppk_wspolnotav

Katarzyna Krzan
Wspólnota V
Fot. Aleksandra Krzan
Reklama
Zobacz także

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama