Wiadomości
Data: 5 października 2011, Środa / Ilość wyświetleń: 5307
Dlaczego w kinie Śnieżka jeszcze nic się nie dzieje?
Coraz częściej mieszkańcy Rabki wypytują nas co z kinem Śnieżka, czemu nic się nie dzieje? Odpowiadamy - działamy, ale nie w kinie, bo nie mamy jeszcze podpisanej umowy. Rozmowy w tej sprawie rozpoczęliśmy w marcu, umowę dostaliśmy pod koniec czerwca, 12 lipca złożyliśmy poprawki do umowy i cierpliwie czekamy na odpowiedź.
Cierpliwie czekamy, bo mamy szacunek dla procedur, wyrozumiałość dla urzędników. Jak nas zapewniali pracownicy Wydziału Geodezji, Mienia Komunalnego i Gospodarki Gruntami, zostaniemy poinformowani o tym telefonicznie lub pisemnie. Kilkakrotnie osobiście pytaliśmy o poprawioną umowę dzierżawy, ale byliśmy informowani że nie jest gotowa. Tymczasem z mediów dowiadujemy się, że na ostatniej sesji Rady Miasta poruszana była kwestia tej dzierżawy i sugerowano, że nie chcemy podpisać tej umowy.
Rozmowy z urzędem ciągną się tak długo, że minął najlepszy sezon zarówno na roboty budowlane, jak i na rozwijanie w tym budynku działalności kulturalnej. Zaplanowane na uaktywnienie kina imprezy albo odbyły się w innych miejscach, albo po prostu nie doszły do skutku.
Jeśli sfinalizujemy umowę czeka nas jesień i zima z budynkiem w coraz gorszym stanie technicznym i potężnymi kosztami utrzymania. Oprócz zwykłych kosztów utrzymania, takich jak woda, prąd i niebagatelne w tym okresie koszty ogrzewania dochodzą jeszcze inne – tak entuzjastycznie przez nas przyjęta w marcu symboliczna złotówka za dzierżawę okazała się złotówką za m2, doszły też podatki, których jednak nie da się umorzyć...
Czy dalej chcemy podpisać umowę? Może jesteśmy szaleńcami, ale tak! Trudno się jednak dziwić, że negocjujemy warunki. Chcielibyśmy, żeby były zgodne z charakterem naszej działalności i adekwatne do stanu technicznego obiektu dzierżawy.
Wierzymy w potencjał tego budynku i w mieszkańców Rabki, których pozytywne opinie zbieramy w trakcie organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeń. W kurorcie turystycznym jakim jest Rabka powinno funkcjonować kino, młodzież powinna mieć możliwość rozwoju swoich pasji, kontaktu z aktualnymi trendami w kulturze, sztuce i muzyce. Jesteśmy ideowcami z nadmiarem pomysłów w głowie, ale też dużą wiedzą na temat szeroko pojętej kultury. Z przyjemnością poświęcilibyśmy nasz wolny czas na rozwijanie jej w Rabce, ale nie za cenę finansowego bankructwa.
Marta Skrocka, Stowarzyszenie Lokomotywa
PS: Artykuł ukaże się w najnowszym numerze „Wieści Rabczańskich”
Rozmowy z urzędem ciągną się tak długo, że minął najlepszy sezon zarówno na roboty budowlane, jak i na rozwijanie w tym budynku działalności kulturalnej. Zaplanowane na uaktywnienie kina imprezy albo odbyły się w innych miejscach, albo po prostu nie doszły do skutku.
Jeśli sfinalizujemy umowę czeka nas jesień i zima z budynkiem w coraz gorszym stanie technicznym i potężnymi kosztami utrzymania. Oprócz zwykłych kosztów utrzymania, takich jak woda, prąd i niebagatelne w tym okresie koszty ogrzewania dochodzą jeszcze inne – tak entuzjastycznie przez nas przyjęta w marcu symboliczna złotówka za dzierżawę okazała się złotówką za m2, doszły też podatki, których jednak nie da się umorzyć...
Czy dalej chcemy podpisać umowę? Może jesteśmy szaleńcami, ale tak! Trudno się jednak dziwić, że negocjujemy warunki. Chcielibyśmy, żeby były zgodne z charakterem naszej działalności i adekwatne do stanu technicznego obiektu dzierżawy.
Wierzymy w potencjał tego budynku i w mieszkańców Rabki, których pozytywne opinie zbieramy w trakcie organizowanych przez stowarzyszenie wydarzeń. W kurorcie turystycznym jakim jest Rabka powinno funkcjonować kino, młodzież powinna mieć możliwość rozwoju swoich pasji, kontaktu z aktualnymi trendami w kulturze, sztuce i muzyce. Jesteśmy ideowcami z nadmiarem pomysłów w głowie, ale też dużą wiedzą na temat szeroko pojętej kultury. Z przyjemnością poświęcilibyśmy nasz wolny czas na rozwijanie jej w Rabce, ale nie za cenę finansowego bankructwa.
Marta Skrocka, Stowarzyszenie Lokomotywa
PS: Artykuł ukaże się w najnowszym numerze „Wieści Rabczańskich”
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25Jubileusz 100-lecia OSP Chabówka. Strażacy zapraszają na uroczystości i festyn
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 11:17Nocne zamknięcia tunelu na Zakopiance. GDDKiA przeprowadzi prace serwisowe
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 08:46Konkurs na dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 08:29
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama



















