• Gorczański Portal Informacyjny
  • Wtorek, 16 lipca 2024
  • Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Reklama
Wiadomości
Data: 9 czerwca 2024, Niedziela / Ilość wyświetleń: 6420

Wielki koncert Małej Armii Janosika (zdjęcia)

Piękny koncert, wspaniała atmosfera, niezwykły klimat - V Góralska Majówka z zespołem Mała Armia Janosika w rabczańskim Amfiteatrze była wielkim przeżyciem.

Na scenie wystąpiło 215 dzieci prowadzonych przez muzyka Damiana Pałasza, twórcę zespołu. Ponad trzygodzinny koncert miał niezwykła atmosferę i zrobił duże wrażenie na wszystkich obecnych. Wśród gości byli m.in. burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju Rafał Hajdyła, radni miejscy i powiatowi. Koncert prowadził Rafał Cieszyński, aktor znany z serialu „Ojciec Mateusz”. Wydarzenie zgromadziło ogromne tłumy. Widzowie licznie wypełnili amfiteatr i tereny wokół niego. Bez wątpienia było to jedno z największych wydarzeń, jakie miały miejsce w historii rabczańskiego amfiteatru.

Na początku prowadzący zaprosił na scenę burmistrza Leszka Świdra. - Bardzo się cieszę, że kolejna największa Majówka odbywa się w Rabce. Chciałbym również podziękować Małej Armii Janosika za to, że pokazują nam jak bogata jest nasza kultura, muzyka i dzięki temu, dzięki ich przygotowaniu i występom tak licznie tu zgromadziliśmy się - powiedział włodarz Rabki-Zdroju.

V Największa Góralska Majówka w Polsce organizowana jest rokrocznie z okazji rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Litanii Loretańskiej. Później zespół wykonał tradycyjne piosenki góralskie oraz znane przeboje polskiej sceny muzycznej.

Na koniec zespołowi i kierownikowi Małej Armii Janosika Damianowi Pałaszowi podziękował za występ burmistrz Leszek Świder i zaprosił zespół na kolejny występ w uzdrowisku. Finałem było wspólne zdjęcie - publiczności i zespołu.

Reklama
Zobacz także

Zmarł Józef Mateja

Poniedziałek, 15 lipca 2024 16:53

Lustro Historii 2024

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:09

Jarmark w Muzeum im. Wł. Orkana

Poniedziałek, 15 lipca 2024 13:07
Reklama