• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 14 czerwca 2024
  • Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
Reklama
Wiadomości
Data: 10 czerwca 2024, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 869

Archidiecezjalny Dzień Dziecka (zdjęcia)

W Rabce-Zdroju odbył się Archidiecezjalny Dzień Dziecka. To wyjątkowe wydarzenie, a tegoroczny temat: „Niech się dzieje wola Twoja” nawiązuje do męczeństwa Sługi Bożego ks. Michała Rapacz, którego postać była przybliżona uczestnikom przez różnorodne aktywności, m.in. grę miejską i specjalnie przygotowaną piosenkę.

Wszystko rozpoczęło się od Eucharystii w kościele św. Marii Magdaleny pod przewodnictwem bpa Roberta Chrząszcza, z kazaniem ks. Marcina Filara o trzech wyznacznikach dobra: chrzest, spowiedź i beatyfikacja.

Po Mszy św. dzieci razem ze swoimi opiekunami udały się na grę miejską ulicami i najważniejszymi miejscami Rabki poznając osobę przyszłego błogosławionego - ks. Michała Rapacza. W ogrodach parafii św. Marii Magdaleny zebranych powitał burmistrz Leszek Świder. Wyraził on radość z faktu, że tak ważne i piękne wydarzenie odbywa się w naszym mieście. Zadeklarował wsparcie ze strony samorządu dla tej inicjatywy i podkreślił, że jest otwarty na to, by corocznie odbywało się właśnie w Rabce-Zdroju. Zachęcił też wszystkich do zwiedzania Rabki i powrotu.

To co najważniejsze działo się jednak w ogrodzie różańcowym, gdzie na środku była przygotowana scena na koncert Magdy Anioł. Nie brakowało stref gastronomicznych i chilloutowych. Najwięcej dzieci i rodziców i tak skupiało się na dodatkowych atrakcjach jak ścianka wspinaczkowa, stoisko Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej, Wolontariatu Misyjnego Salvator, Rabkolandu, dmuchanym zamkom. A wśród tych wszystkich atrakcji było też i miejsce dla dzieci i rodziców: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, duże gry planszowe i Turniej rodzinny na sprawnościowym torze przeszkód. Było też przeciąganie liny, kącik malarza i duże bańki mydlane.

Wydarzenie zakończyło się koncertem Magdy Anioł, modlitwą i błogosławieństwem.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
Reklama
Zobacz także

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Zagórzańska Msza św.

Piątek, 14 czerwca 2024 12:37

Koncert Szkoły Muzycznej (video i zdjęcia)

Piątek, 14 czerwca 2024 08:48
Zaproszenia
Zdjęcia

Koncert Szkoły Muzycznej

Piątek, 14 czerwca 2024

X edycja konkursu "Pięknego Czytania"

Czwartek, 13 czerwca 2024

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

Poniedziałek, 10 czerwca 2024
Ogłoszenia
Reklama