• Gorczański Portal Informacyjny
  • Niedziela, 21 lipca 2024
  • Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Reklama
Wiadomości
Data: 9 lipca 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1362

W naszym regionie powstanie ścieżka rowerowa Velo-Raba? Rozmowy trwają

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, burmistrz Mszany Dolnej Agnieszka Orzeł i wójt mszańskiej gminy Mirosław Cichorz spotkali się, żeby omówić projekt budowy trasy rowerowej Velo-Raba przez nasz region.

Obecnie ścieżka kończy się w Kasince Małej i stamtąd, przez gminę Mszana Dolna, miasto Mszana Dolna i dalej przez Zaryte i Rabkę prowadzić ma ona do Chabówki, a stąd - jeśli gmina Raba Wyżna podejmie temat - dalej.

Rozmowy na ten temat trwają od kilku lat, ale dotychczas nie przyniosły widocznych efektów. Burmistrz Świder uważa jednak, że wspólny projekt trzech gmin ma szanse na akceptację i przyznanie środków na budowę.

Póki co rozmowy trwają, a ostatnie spotkanie daje nadzieje, że sprawa budowy trasy rowerowej przez nasz region będzie posuwać się naprzód.

- Wspólnie zadeklarowaliśmy gotowość i podjęcie starań dla budowy ścieżki rowerowej doliną Raby przez nasze 3 gminy. Przygotowaliśmy wspólne pismo do Zarządu Województwa Małopolskiego. Nasze działanie ma doprowadzić do powstania i połączenia ścieżki z realizowaną inwestycją Velo-Raba - powiedział po dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Miasta Mszana Dolna burmistrz Rabki-Zdroju.

mr/

Reklama
Zobacz także
Reklama