• Gorczański Portal Informacyjny
  • Czwartek, 20 czerwca 2024
  • Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Reklama
Wiadomości

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej szuka pamiątek po dworze

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:35

Odtwórzmy razem historię! Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej prosi mieszkańców gminy o nadsyłanie zdjęć związanych z historią rabiańskiego dworu i jego dziedzicami.

Dzień rodziny w Bielance

Niedziela, 16 czerwca 2024 13:37

5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Bielance odbył się Dzień Rodziny, zorganizowany w ramach obchodów Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Wydarzenie rozpoczęło się częścią artystyczną, w której uczniowie zaprezentowali swoje talenty.

Uroczystość w rabczańskim parku. Skwer z imieniem Juliana Zubrzyckiego (zdjęcia)

Sobota, 15 czerwca 2024 15:10

Wczesnym popołudniem, podczas spotkania w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju, przewodniczący rady miejskiej Rafał Hajdyła wręczył Małgorzacie Rybińskiej, prezes stowarzyszenia Dawnej Rabki Czar uchwałę w sprawie nadania imienia skwerowi koło fontanny "Nerka" imienia Juliana Zubrzyckiego.

Rabczańskie refleksje Witolda Latuska: "Coś wisi w powietrzu"

Sobota, 15 czerwca 2024 14:51

- Dla Burmistrza duże gratulacje, bo na absolutorium i wotum zaufania zasłużył. Dla części jego współpracowników też, ale dziękowanie wszystkim to lekka przesada, chociaż to poprawne politycznie. Nie wszyscy w roku wyborczym przykładali się do uczciwej roboty, a tym samym sprzyjali kontrkandydatom starego-nowego burmistrza. Bo ich zaniedbania szły na konto szefa. Te sprawy dalej nie zostały rozliczone i jak nie zostaną to będą ciążyć przez całą kadencję - pisze w kolejnym felietonie Witold Latusek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

Dawnej Rabki Czar (zdjęcia)

Sobota, 15 czerwca 2024 12:02

Spotkaniem "Podróżnych w czasie" przy zabytkowym dworcu kolejowym w Rabce-Zdroju, oficjalnie rozpoczęła się impreza retro Dawnej Rabki-Czar.

Absolutorium i wotum zaufania

Piątek, 14 czerwca 2024 22:03

Burmistrz Leszek Świder otrzymał od Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu, a także wotum zaufania. To najważniejsze uchwały potwierdzające, że burmistrz, realizując uchwałę budżetową, kierował się zasadami celowości, gospodarności i rzetelności w wydawaniu publicznych środków.

Wieczór filmowy dla pań w kinie "Śnieżka"

Piątek, 14 czerwca 2024 12:55

Kino Śnieżka serdecznie zaprasza panie w czwartek 27 czerwca 2024 r. na wieczór filmowy. Tego dnia od godz. 17.30 na panie i panów będą czekały specjalne atrakcje m.in.: atrakcje ze Studiem Oriflame, dekoracyjne kwiaty giganty i poczęstunek od Cafe Śnieżka.

Subskrybujcie, lakujcie, udostępniajcie! Śwarne Babki w konkursie!

Piątek, 14 czerwca 2024 12:40

Śwarne Babki z Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe reprezentują Małopolskę w konkursie kulinarnym „Produkty zbożowe w Tradycji Pokoleń”. W jego ramach wzięły udział w nagraniu filmu promującego ziarna zbóż i przetwory zbożowe. Można (a nawet trzeba!) go obejrzeć pod linkiem Województwo Małopolskie – KGW Łętowe - YouTube, potem polubić, udostępnić i zachęcić innych do obejrzenia i polubienia tego konkretnego filmu.

Koncert Szkoły Muzycznej (video i zdjęcia)

Piątek, 14 czerwca 2024 08:48

Tradycyjnie, na zakończenie roku szkolnego, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Rabce-Zdroju zaprosiła rodziców, krewnych uczniów i gości wśród których byli m.in. sekretarz Urzędu Miejskiego Robert Wodziak, dyrektor Centrum Kultury Bolesław Bara, przewodniczący rady Rafał Hajdyła i radni miejscy na Koncert Szkolny, będący podsumowaniem tegorocznej pracy.

Rabczański szpital bez chirurgii. Prezes Latusek uspokaja, że pacjenci na tym nie ucierpią

Czwartek, 13 czerwca 2024 16:07

Kontrakt na prowadzenie oddziału chirurgii w Szpitalu Miejskim w Rabce-Zdroju został przerwany. - Szpital nie zapewnił w nowej, zaproponowanej lokalizacji niezbędnego bloku operacyjnego - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Prezes lecznicy Witold Latusek uspokaja, że pacjenci na tym nie ucierpią. - Izba przyjęć, wszystkie pozostałe oddziały działają. Szukamy miejsca, gdzie te zabiegi możemy robić. Prowadzimy rozmowy z NFZ, żeby znaleźć rozwiązanie korzystne dla nas i dla pacjentów - mówi.

Deblowy mini turniej tenisa w strojach retro - zmiana terminu!

Czwartek, 13 czerwca 2024 13:20

Impreza plenerowa Dawnej Rabki Czar odbędzie się w tym roku w dniach 14-16 czerwca 2024. W ramach tegorocznego wydarzenia, na korcie w Parku Zdrojowym odbędzie się deblowy mini turniej tenisa w strojach retro, który z powodu złych warunków pogodowych został przeniesiony na sobotę 15 czerwca na godz. 13.00.

Mistrzowie pięknego czytania (zdjęcia)

Czwartek, 13 czerwca 2024 08:52

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygniecie X edycji konkursu "Pięknego Czytania". W tym roku wzięło w nim udział 28 uczniów z klas 1-7 Szkół Podstawowych z Rabki-Zdroju i okolic.

XVII Zlot Szkół im. Władysława Orkana w Porębie Wielkiej

Środa, 12 czerwca 2024 20:26

W Porębie Wielkiej odbył się XVII Zlot Szkół im. Władysława Orkana. Uczniowie szkół, których patronem jest pisarz, spotkali się przy zabytkowej willi Orkanówce.

Co z przebudową ulicy Kilińskiego?

Środa, 12 czerwca 2024 20:21

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder poinformował mieszkańców, na jakim etapie jest plan przebudowy ulicy Kilińskiego i budowy ronda koło dawnego Cerampolu.

Pierwsza pomoc z Maltańską Służbą Medyczną

Środa, 12 czerwca 2024 18:32

Wszelkie pokazy pierwszej pomocy są korzystne zarówno dla nas samych, jak i ludzi w naszym otoczeniu. Tym razem dzięki spotkaniu z przedstawicielami Maltańskiej Służby Medycznej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej zdobyli kolejną porcję jakże pożytecznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa medycznego.

Reklama