• Gorczański Portal Informacyjny
  • Piątek, 8 grudnia 2023
  • Imieniny: Marii, Wirginii, Zenona
Reklama
Informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań 62-latka, który wyszedł z domu pomocy społecznej

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 20:38

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 62-letniego pensjonariusza domu pomocy społecznej z terenu gminy Mszana Dolna, który oddalił się w nieznanym kierunku. Mężczyzna ubrany był tylko w bluzę spodnie dresowe i pantofle. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli między innymi policjanci z KPP w Limanowej, KP w Mszanie Dolnej oraz strażacy z PSP i OSP.

Kto odpowiada za odśnieżanie dachów?

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 20:31

Odśnieżanie dachów jest obowiązkiem, który reguluje art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, a nadzór budowlany i straż miejska – z powodu zagrożeń dla konstrukcji budynków oraz ludzi i mienia – przywiązują do tego dużą wagę i nie szczędzą kar.

Wyjątkowe spotkanie w dolinie Mszanki (zdjęcia)

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 13:36

Pierwszy atak listopadowej jeszcze zimy nie przeszkodził Zagórzanom w celebracji ich comiesięcznego święta. Paradnie i ciepło ubrani zjechali się do Lubomierza, aby podczas Zagórzańskiej Mszy św. dać wyraz swojej tradycji. Niezmiennie do niej nawiązuje w swoich homiliach O. Marek Kustroń, gazda lubomierskiej parafii. Nawołuje do kultywowania tego, czym obdarowali nas przodkowie i przekazywania wartości, w tym wiary naszych ojców, młodym.

Świąteczny klimat w Krakowie (zdjęcia)

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 13:19

Jeśli wydaje się Wam, że do Świąt jeszcze „ho, ho, ho” tyle czasu – to pewnie dlatego, że Zagórzańskie Dziedziny świąteczny klimat prosto z naszej górskiej okolicy zapakowały i zawiozły do Krakowa. A dokładnie na „nasz” pierwszy świąteczny kiermasz, na który otrzymaliśmy zaproszenie do Centrum Handlowego M1.

Remiza w Ponicach z nowym placem (zdjęcia)

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 08:34

Zakończyła się rozbudowa remizy OSP w Ponicach. W ramach zadania utwardzono plac wokół budynku, dzięki czemu nowa siedziba straży pożarnej zyskała nowe otoczenie. W uroczystym oddaniu placu do użytku wziął udział m.in. burmistrz Leszek Świder i radny wojewódzki Bogdan Pęk.

Aktywna Szkoła Podstawowa nr 2 w Kasince Małej (zdjęcia)

Poniedziałek, 4 grudnia 2023 08:24

Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie wyłonił laureatów Konkursu „Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia”. Głównym jego celem było wyróżnienie szkół oferujących wszystkim uczniom ciekawe programy wychowania fizycznego i sportu, odnoszące się do wszelkich form aktywności fizycznej realizowanych przez wszystkich uczniów w szkole.

Bartek Domalik wygrywa pojedynek na gołe pięści

Sobota, 2 grudnia 2023 16:12

Bartłomiej Domalik z Jarosz Fight Team w Rabce-Zdroju stanął do kolejnej walki na gołe pięści na gali Gromda. Balboa, jak bywa nazywany, efektownie znokautował swojego przeciwnika Simona Savage i zaliczył kolejny triumf.

Nowy samochód dla mszańskich strażaków

Sobota, 2 grudnia 2023 13:55

Burmistrz Anna Pękała podpisała z firmą Mist-Tech umowę na dostawę dla Ochotniczej Straży w Mszanie Dolnej nowego samochodu terenowego ratowniczo-gaśniczego!

Żeby dzieci nie były głodne

Sobota, 2 grudnia 2023 09:03

Na wniosek burmistrza Leszka Świdra Rada Miejska w Rabce-Zdroju podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu osłonowego "Posiłek w szkole i w domu". Ten wieloletni program jest programem osłonowym, którego celem jest zapewnienie posiłków dzieciom i uczniom szkoły podstawowej oraz zapobieganie niedożywieniu.

Jeden pług zgarnia śnieg z drogi na chodnik, drugi z chodnika na drogę. Kiedy to się skończy - pytają radni

Piątek, 1 grudnia 2023 16:19

RABKA-ZDRÓJ: - Czy w tym roku jest to tak pomyślane, że wykonawca, który będzie odśnieżał drogę, będzie też odśnieżał chodnik - pytał na sesji burmistrza radny Michał Skowron. - Przypomnę, że ubiegłej zimy dochodziło do sytuacji, że jeden wykonawca odśnieżał drogę i zgarniał śnieg na chodnik, a drugi wykonawca odśnieżał chodnik i zasypywał śnieg na drogę. Dlaczego nie może jeden wykonawca tego robić? Wtedy dbałby o jedno i drugie - dodał.

Rabczańskie refleksje Witolda Latuska: "Rozbawiła mnie ostatnia sesja rabczańskiej rady"

Piątek, 1 grudnia 2023 16:19

FELIETON. - Wszystkie zamieszania w ostatnich czterech latach jak: przedszkole nr 2, szpital, cmentarz parafialny, ulica Słoneczna, oddział okulistyczny, kontrola w szkole w Zarytym, zwolnienie wieloletniej urzędniczki miejskiej, donosy do prokuratury i wojewody, a także kilka pomniejszych spraw były inspirowane przez osoby spoza rady. Przypadek? Nie sądzę. Przykre tylko, że część radnych w tym uczestniczy – pisze w kolejnym felietonie prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju Witold Latusek.

Nowe oświetlenie w kościele św. Marii Magdaleny (zdjęcia)

Piątek, 1 grudnia 2023 14:59

Zakończyły się prace nad wymianą oświetlenia z halogenowego na ledowe w Parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju. W kościele zamontowane zostały oprawy oświetleniowe firmy Ridi Polska, Solls, Arkos oraz system sterowania oświetleniem Casambi.

Elektroniczne zapisy do lekarza online w rabczańskim szpitalu

Piątek, 1 grudnia 2023 12:15

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zaprasza do korzystania z systemu e-Rejestracji. System e-Rejestracji to wygodny i nowoczesny sposób na umówienie wizyty w poradni specjalistycznej. Pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć kolejek.

Remont ulicy Gorczańskiej

Piątek, 1 grudnia 2023 12:13

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na przebudowę ulicy Gorczańskiej. Przebudowany zostanie odcinek o długości 900 metrów, od willi Bagatela w górę. Przetarg na realizację prac wygrało konsorcjum firm PROFEXIM Kraków oraz BILDEX Łostówka.

Poszukiwany 37-latek w rękach policji

Piątek, 1 grudnia 2023 11:48

Policjanci z Nowego Targu, Rabki-Zdroju, Jabłonki oraz Szczawnicy zatrzymali w ostatnich dniach siedmiu poszukiwanych mężczyzn. Czterech trafiło do zakładu karnego, dwóch po wykonaniu czynności prawnych zostało zwolnionych, a jeden po opłaceniu kary grzywny uniknął pobytu w zakładzie karnym.

Reklama