Wiadomości
Data: 19 listopada 2024, Wtorek / Ilość wyświetleń: 1784
Jubileusz chóru "Cantabile" (zdjęcia i video)
Działający przy Rabczańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku chór „Cantabile” świętował w poniedziałek w galerii „Pod Aniołem” w Rabce-Zdroju jubileusz 15-lecia działalności. Uroczystości rozpoczął koncert w wykonaniu jubilata, podczas którego chór pod kierownictwem Zofii Zborek zaprezentował repertuar Moniuszkowski z racji tego, że patronem chóru jest właśnie wybitny polski kompozytor i dyrygent Stanisław Moniuszko.
Zebranych powitała Elżbieta Szarawara, prezes RUTW, a następnie przekazała mikrofon liderce chóru Beacie Śliwińskiej, która przybliżyła historię jego powstania oraz liczne nagrody i występy w okresie 15 lat działalności. Przypomniała ona również postać Ireny Szuby, pierwszej dyrygentki i jej zasługi dla chóru. - Nigdy o nich nie zapomnimy – podkreśliła. - Dziękuję wszystkim Państwu, którzy przez te lata wspierali chór „Cantabile”, dziękuję naszej prezes Elżbiecie Szarawarze za pomoc w organizacji koncertu, publiczności, bez której to wszystko nie miałoby sensu i koleżankom chórzystkom, że wspólnie dzielimy się radością śpiewania z publicznością i z sobą - dodała, szczególnie dziękując na zakończenie dyrygent Zofii Zborek „za wspólne chwile pięknych wzruszeń i owocne prowadzenie zespołu przez 10 lat”. Nadano jej również tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia za wybitne zasługi.
Po przemówieniach odbył się koncert chóru, który publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Za przygotowanie uroczystości i jej poprowadzenie podziękowania od prezes Elżbiety Szarawary otrzymała Beata Śliwińska. Był też czas na podziękowania od chóru, dla tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierali i wspierają jego działalność.
W kolejce z gratulacjami stanęli m.in. burmistrz Leszek Świder i dyr. Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara.
- Z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności chóru Cantabile, pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wszystkim obecnym i byłym członkom chóru – mówił burmistrz Leszek Świder. - Od piętnastu lat, dzięki Waszej pasji, zaangażowaniu i miłości do muzyki, ubogacacie życie kulturalne Rabczańskiego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz całej społeczności lokalnej. Wasze występy niosą ze sobą radość, wzruszenia i inspiracje dla słuchaczy w każdym wieku. To dzięki ciężkiej pracy i wspólnym próbom stworzyliście coś wyjątkowego - chór, który jest żywym dowodem na to, że muzyka nie zna granic wiekowych, a pasja łączy ludzi w każdym momencie życia. Występy chóru Cantabile, pełne profesjonalizmu i emocji, pozostają na długo w pamięci i sercach publiczności. Życzę Państwu kolejnych lat pełnych muzycznych sukcesów, nowych wyzwań i nieustającej radości z każdej wspólnie zaśpiewanej nuty.
Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie, a na salę wjechał urodzinowy tort.
Po przemówieniach odbył się koncert chóru, który publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Za przygotowanie uroczystości i jej poprowadzenie podziękowania od prezes Elżbiety Szarawary otrzymała Beata Śliwińska. Był też czas na podziękowania od chóru, dla tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierali i wspierają jego działalność.
W kolejce z gratulacjami stanęli m.in. burmistrz Leszek Świder i dyr. Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara.
- Z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności chóru Cantabile, pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wszystkim obecnym i byłym członkom chóru – mówił burmistrz Leszek Świder. - Od piętnastu lat, dzięki Waszej pasji, zaangażowaniu i miłości do muzyki, ubogacacie życie kulturalne Rabczańskiego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz całej społeczności lokalnej. Wasze występy niosą ze sobą radość, wzruszenia i inspiracje dla słuchaczy w każdym wieku. To dzięki ciężkiej pracy i wspólnym próbom stworzyliście coś wyjątkowego - chór, który jest żywym dowodem na to, że muzyka nie zna granic wiekowych, a pasja łączy ludzi w każdym momencie życia. Występy chóru Cantabile, pełne profesjonalizmu i emocji, pozostają na długo w pamięci i sercach publiczności. Życzę Państwu kolejnych lat pełnych muzycznych sukcesów, nowych wyzwań i nieustającej radości z każdej wspólnie zaśpiewanej nuty.
Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie, a na salę wjechał urodzinowy tort.
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
IX Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju. Ponad 260 uczestników uczciło pamięć Pierwszej Damy (zdjęcia)
Wtorek, 16 czerwca 2026 19:08Utrudnienia na ulicy Nowy Świat. Drogowcy będą układać nową nawierzchnię
Wtorek, 16 czerwca 2026 15:56Brązowe dziewczyny z SP nr 1
Wtorek, 16 czerwca 2026 13:47Znaleziono kolejne ciało. To poszukiwany 19-latek podejrzany o zabójstwo
Wtorek, 16 czerwca 2026 11:21Tragedia w gminie Mszana Dolna. Nie żyje 19-latka, trwa obława za podejrzanym
Wtorek, 16 czerwca 2026 07:46
Zaproszenia
Zdjęcia
IX Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju
Wtorek, 16 czerwca 2026
Wielki Finał Sezonu Artystycznego 2025/2026 Studia Tańca "So Beat"
Poniedziałek, 15 czerwca 2026
49. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju - dzień 2
Poniedziałek, 15 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama




























































