Wiadomości
Data: 11 stycznia 2025, Sobota / Ilość wyświetleń: 1260
Koncert Noworoczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej (zdjęcia)
Jak co roku, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju przywitali nowy rok w wyjątkowy sposób – koncertem. W sali Teatru Lalek „Rabcio” odbył się Koncert Noworoczny, który na stałe wpisał się w kalendarz artystycznych wydarzeń miasta. Wśród gości obecni byli m.in. burmistrz Leszek Świder oraz radni miejscy.
Koncert był podsumowaniem pracy uczniów od początku roku szkolnego i efektem ich wielomiesięcznych przygotowań. Wieczór poprowadziła Hanna Hojka, która z wdziękiem wprowadziła publiczność w świat muzyki przygotowanej przez młodych artystów.
Występ rozpoczął Chór Chochliki wraz z zespołem smyczkowym pod dyrekcją Małgorzaty Majdy. Widzowie mieli okazję wysłuchać niezwykle różnorodnego repertuaru – od utworów muzyki klasycznej, przez kolędy, po przeboje muzyki filmowej. Na scenie prezentowali się uczniowie w różnych składach: solo, w duetach i grupach, pokazując swoje muzyczne i wokalne umiejętności rozwijane w szkole.
Finał wieczoru przyniósł słowa podziękowania od kierownika filii Piotra Dziechciowskiego. Wyraził on wdzięczność nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów, prowadzącej za profesjonalne poprowadzenie wydarzenia oraz burmistrzowi Leszkowi Świdrowi za wsparcie w organizacji koncertu.
Swoją opinię o wydarzeniu wyraził także burmistrz Leszek Świder:
– Bardzo dziękuję za zaproszenie. Nie ukrywam, że na ten koncert zawsze czekam, ponieważ uważam, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym mieście. Coś pięknego i doskonale wykorzystany czas – tu po prostu warto było dzisiaj być – podsumował.
Była to prawdziwa muzyczna uczta, która na długo pozostanie w pamięci publiczności.
pk/
Występ rozpoczął Chór Chochliki wraz z zespołem smyczkowym pod dyrekcją Małgorzaty Majdy. Widzowie mieli okazję wysłuchać niezwykle różnorodnego repertuaru – od utworów muzyki klasycznej, przez kolędy, po przeboje muzyki filmowej. Na scenie prezentowali się uczniowie w różnych składach: solo, w duetach i grupach, pokazując swoje muzyczne i wokalne umiejętności rozwijane w szkole.
Finał wieczoru przyniósł słowa podziękowania od kierownika filii Piotra Dziechciowskiego. Wyraził on wdzięczność nauczycielom za ich zaangażowanie w przygotowanie uczniów, prowadzącej za profesjonalne poprowadzenie wydarzenia oraz burmistrzowi Leszkowi Świdrowi za wsparcie w organizacji koncertu.
Swoją opinię o wydarzeniu wyraził także burmistrz Leszek Świder:
– Bardzo dziękuję za zaproszenie. Nie ukrywam, że na ten koncert zawsze czekam, ponieważ uważam, że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszym mieście. Coś pięknego i doskonale wykorzystany czas – tu po prostu warto było dzisiaj być – podsumował.
Była to prawdziwa muzyczna uczta, która na długo pozostanie w pamięci publiczności.
pk/
-
Komentarze na Facebooku Już teraz komentuj na naszym Facebooku -
Czekamy na Wasze listy Napisz do nas na adres kontakt@gorce24.pl -
Zobacz także
Alarm bombowy w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 14:20Lądowanie śmigłowca na stadionie Wierchów (zdjęcia)
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 12:25Jubileusz 100-lecia OSP Chabówka. Strażacy zapraszają na uroczystości i festyn
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 11:17Nocne zamknięcia tunelu na Zakopiance. GDDKiA przeprowadzi prace serwisowe
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 08:46Konkurs na dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju
Poniedziałek, 8 czerwca 2026 08:29
Zaproszenia
Zdjęcia
Rabka-Zdrój: Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie
Poniedziałek, 8 czerwca 2026
Klasa Okręgowa: Wierchy Rabka-Zdrój - Harnaś Tymbark 1:3
Sobota, 6 czerwca 2026
"Rabka - topografia pamięci". Wernisaż w Galerii "Pod Aniołem"
Piątek, 5 czerwca 2026
Ogłoszenia
Reklama



























































